Plánujete investici do rekonstrukce? Specializovaný úvěr vám s tím pomůže

Důvodů, proč v domě či bytě přistoupit k rekonstrukci, je opravdu hodně. Nevyhovující dispozice, staré elektrorozvody, přírůstek do rodiny, touha po něčem novém… Málokdy jde o impulsivní rozhodnutí, přesto však není na výdaje spojené s tímto rozhodnutím připravená valná většina rodin.

A co dělat, pokud nemůžete nebo nechcete tyto náklady hradit ze svého? Najděte si půjčku orientovanou na bydlení. Získáte tak výhodu nižších úroků a leckdy i mnohé další služby. Některé banky vám doporučí své odborníky a pomohou se složitou úvěrovou „právničinou“. Není nutné brát si pouze spotřebitelský úvěr, vsaďte raději na některý od stavební spořitelny.

Nenechte se zaskočit nenadálými výdaji v průběhu rekonstrukce

Průzkumy ukazují, že nejvíce se lidé zajímají o rekonstrukci koupelny příp. bytového jádra. Ovšem v poslední době lze pozorovat i sílící trend, který si bere na paškál doposud upozaděné prostory – sklepy, půdy apod.

Ceny rekonstrukce se odvíjí od mnoha faktorů. V úvahu je třeba vzít:

  • její rozsah,
  • výběr materiálů,
  • aktuální stav bydlení,
  • realizaci (řemeslníci vs. vlastnoruční práce).
Architecture Design Modern House
ArtTower / Pixabay

Zatímco drobné kosmetické úpravy obvykle stačí pokrýt finanční polštář v podobě úspor, větší rekonstrukce okolo půl milionu korun zpravidla vyžadují úvěr. Pro všechny případy je však třeba mít v záloze víc, než jen předpokládanou cenu výměny elektrických rozvodů nebo jádra koupelny. Nikdy totiž nevíte, s čím se ve starých zdech domu či bytu můžete setkat. Odborníci doporučují alespoň 10 % odhadované ceny úvěru. Díky úvěrům orientovaným na bydlení může jít o částku, kterou nikdy nevyužijete (a tedy za ni nebudete ani platit), poskytne vám však potřebnou jistotu.

Tip na článek:  Odborné čištění koberců a sedaček v Praze

K úvěru od stavební spořitelní spoření nepotřebujete

Neměli jste čas založit stavební spoření nebo vás potřeba rekonstrukce domu či bytu zastihla nečekaně? Abyste si mohli vzít úvěr od stavební spořitelny, nemusíte s ní být v žádném předcházejícím klientském vztahu. Zalíbil se vám úrok, servis nebo další výhody? Jděte do toho.

Například u produktu REKOpůjčka od Raiffeisen stavební spořitelny budete potřebovat jen dva údaje:

  • položkový rozpočet rekonstrukce,
  • fotografie místa před rekonstrukcí.

I když jde o úvěr účelový, faktury zpravidla nejsou třeba. Vezměte si k ruce fotoaparát nebo mobil  a máte vystaráno. Jde o úvěr bez zajištění, takže není nutné ručit nemovitostí ani ničím jiným. Zvolit si lze i délku fixace (aktuálně tři nebo pět let), podle potřeby upravovat výši splátek apod. A měli bychom nechat promluvit rovněž čísla:

  • úrok od 4,19 % ročně,
  • půjčka až do výše 1 000 000 Kč,
  • úvěr ze stavebního spoření 3,1 %.

Na stránkách rsts.cz najdete také přehlednou kalkulačku úvěru, díky níž se můžete okamžitě rozhodnout, zda se vám nabízený úvěr vyplatí či ne. V žádném případě tak nekupujete zajíce v pytli. Naopak. REKOpůjčka od Raiffeisen stavební spořitelny před vámi nic neskrývá. Přesvědčte se sami!

Floor Gang Gube System
Plánujete investici do rekonstrukce? Specializovaný úvěr vám s tím pomůže

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *