Minimalismu už odzvonilo, letošní nábytkové trendy hovoří docela jiným jazykem!

Minimalismu už odzvonilo, letošní nábytkové trendy hovoří docela jiným jazykem!
Minimalismu už odzvonilo, letošní nábytkové trendy hovoří docela jiným jazykem!

Při pohledu na nejnovější kolekce nábytku je jasné, že nám dotek přírody v záplavě hladkých a lesklých ploch už začíná chybět. A stejně důležité je i přijetí rozumného kompromisu v prostorách, které mají z principu více než jeden účel.

Právě proto se letošní nábytkové trendy zaměřují zejména na urban styl, do něhož vnášejí  hravost a originalitu díky využití netradičních materiálů, tvarů a technologií. A jak to vypadá v praxi?

O detaily se starají oblouky a textury

I letos tvoří důležitý základ každého interiéru kvalitní nábytek. Ovšem pouze takový, který se ohýbá – a to doslova. Rohy stolů či sedacích souprav se už nesnaží kopírovat rohy místností – naopak, svými oblými tvary je značně zjemňují a vnášejí do svěřených prostor mnohem příjemnější atmosféru.

IN je stále jednobarevnost, ovšem dotvořená miniaturními nebo naopak obřími detaily. Textury nejsou jen povoleny – rok 2020 je přímo vyžaduje! Rozbít velkou sedací plochu barevnou dekou by mělo být samozřejmostí. Ze stejného důvodu se také dostávají ke slovu praktické i estetické koberce a koberečky. Z látek hraje prim samet, jinde může být váš výběr libovolný.

Tip na článek:  Dřevo v domácnosti, kam se podíváte

S důrazem na přírodní tóny

Je-li to možné, zvolte jako dominantu každé místnosti masivní dřevo. Dbejte na ekologii a udržitelnost – vždyť poctivé materiály vydrží mnohem déle než levná dřevotříska a podobné náhražky.

Zaměřit se můžete i na vintage nábytek nebo stále populárnější vlnu zero waste, jež neváhá při výrobě interiérových doplňků využívat nejrůznější zbytky a odpad. Prozatím je tato vlna spíše v plenkách, ale očekává se, že v následujících letech bude značně sílit. Do konceptu nábytkových trendů pro rok 2020 se však skvěle hodí již teď.

A kde se inspirovat? Poznejte sílu této módní vlny v nejnovějších designových kolekcích třeba v e-shopu Nabytkovyraj.cz. Nikdy tak neztratíte krok s dobou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *