Jak na malování bytu

Jednou za čas jste donuceni k malování bytu. Zdi jsou nehezké, ušmudlané, už poztrácí svůj původní odstín, který měly hned po vymalování. Abyste nad malováním bytu nestrávili dlouhé hodiny, ne-li dny, vyplatí se zavolat si na pomoc profesionální malíře z Ostravy, konkrétně z firmy Malíři-natěrači, kteří vám opravdu velice rychle vymalují potřebné místnosti doslova k dokonalosti. Pokud si však myslíte, že malování pokojů je něco, co zastanete sami, prozradíme vám, jak na to.

Zaměřme se konkrétně na malování bytů, což je mnohdy daleko snazší a rychlejší činnost než malování velkých rodinných domů. Ze všeho nejdříve si však musíte sehnat všechno potřebné. Tím máme na mysli zejména malý a taky velký váleček, dostatek barvy, nezapomeňte na sádru na opravu děr a taky na krycí igelity, respektive notnou dávku trpělivosti.

Aby vám šla práce opravdu od ruky, máme pro vás návod, jak na malování bytu.

Tip na článek:  Zahradní jezírko a čistírna vody
Painter Painting Lackierer
Jak na malování bytu

Nejdříve odstěhujte nábytek

Prvním krokem by mělo být odstěhování nábytku. Zejména nábytek ze stěn a ode stěn musí okamžitě pryč. Ideálně odneste nábytek do vedlejších místností, případně ten, se kterým se snadno nemanipuluje, obalte igelitem, aby se na něm při malování neusídlila barva, která by z nábytku šla posléze špatně dolů.

Dejte do pořádku stěny

Pokud budete mít nábytek vystěhovaný, doporučujeme dát do pořádku stěny. Je třeba zakrýt veškeré nerovnosti a také díry na stěnách. Toho docílíte tak, že použijete sádru a tou dokonale zamaskujete vše, co má být zamaskováno.

Pokud narazíte při opravě zdí na skvrny od cigaretového kouře nebo třeba od vlhkosti či mastnoty, není jiného kroku než rozpuštění těchto skvrn. Toho docílíte ideálně izolačním nátěrem, který je na bázi rozpouštědla. Pozor si však dejte i na plísně, kterých se zbavíte nejlépe přípravkem proti plísním, jež zakoupíte v drogeriích nebo supermarketech.

Painter House Painter Wall
geralt / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *