Jak se obléct na malování interiéru? Bude vám stačit jednorázový ochranný oblek?

Rozhodli jste se vzít zvelebení vašeho bydlení do vlastních rukou? Válečky i štětce máte nachystané, barvy vybrané a nábytek zakrytý… Nezapomněli jste ale na sebe? To, do čeho se obléknete, může mít zcela zásadní význam – hlavně z hlediska bezpečnosti.

Profesionální malíř pokojů chodí do práce většinou v tradičním bílém, a to už odnepaměti. Bílá je totiž nejčastěji používanou barvou na zdech, stejně jako jsou bílé i další materiály, které malíři používají. A jelikož bílé skvrny se na bílém oblečení ztratí, vypadají profesionální malíři pokojů vždycky jako ze škatulky.

Co si má obléknout malíř amatér?

Jelikož si můžete být 100% jistí, že při malování neskončí všechna barva jen na stěnách, je dobré se na to připravit. Z pokožky se skvrny od barvy dostávají poměrně těžko, takže je rozhodně lepší se pořádně zahalit.

Pokud si posléze nechcete lámat hlavu s praním a čištěním oblečení, může pro vás být řešením jednorázový oblek, který po použití prostě vyhodíte. V ideálním případě by jednorázový oblek na malování měl mít podobu overalu s kapucí, která slouží i jako ochrana hlavy.

Variantou může ale být i pracovní triko s dlouhým rukávem a montérky. Důležité je, aby bylo oblečení pohodlné a poskytovalo vám dostatečnou volnost pohybu. Příliš volné nebo plandavé oblečení se nehodí — mohli byste se jím nechtěně otírat o čerstvě natřenou zeď a vytvořit tak nevzhledné mapy.

Tip na článek:  Malíři pokojů nabízí kvalitní služby

Ochrana hlavy a očí

Pokud se chcete vyhnout vlasům slepeným zaschlou barvou, měli byste si svou kštici chránit. Jednorázový ochranný oblek disponuje pro tento účel stahovací kapucí. Pokud jej ale doma nemáte, můžete použít i šátek nebo kšiltovku.

Jelikož stříkanec barvy v oku rozhodně není žádná výhra v loterii, vybavte se ochrannými brýlemi, a to zejména při natírání stropu.

Na ruce raději rukavice

Barva, zaschlá za nehty, se čistí hodně špatně. Vaší pojistkou proti zašpinění jsou v tomto případě rukavice, ideálně jednorázové vyrobené z latexu. Poskytují dostatečnou ochranu, a navíc s nimi neztratíte cit v ruce.

Nepracujte bez pořádných bot

Ani kvalitní pracovní obuv byste při malování neměli podcenit. Dobrým nápadem rozhodně nejsou žabky nebo domácí pantofle. Chce to pevnou botu s uzavřenou špičkou a neklouzavou podrážkou.

TIP: Pokud se znáte a víte, že budete nejspíš často z vymalovávaného pokoje odbíhat, pořiďte si pro tyto účely jednorázové návleky na obuv, které zaručí, že nebudete rozšlapávat barvu po celém domě.

A co ochrana dýchacích cest?

Pokud nepracujete s barvami ve spreji, nebudete potřebovat žádnou zvláštní ochranu v podobě respirátoru a jiných pomůcek. Bohatě bude stačit, když budete místnost dostatečně odvětrávat otevřeným oknem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *