Jaké typy konferenčních stolků jsou in

Obsah článku

Konferenční stolek patří do každého obývacího pokoje. Které materiály a jejich kombinace jsou v současné době trendy?

Sklo

Ze skla se obvykle vyrábí pouze desky konferenčních stolků. Mohou být čiré i barevné. Vyhlížejí velmi elegantně a luxusně a hodí se do moderně pojatých interiérů. Sluší i vysoce minimalistickému obývacímu pokoji. Navíc opticky neubírají prostor. Sklo je úžasně nadčasové. Kvalitní provedení garantuje i vysokou míru bezpečnosti, neboť nehrozí rozbití.

Značnou nevýhodou je to, že sklo je materiál velmi náchylný na otisky prstů. Zejména nenechavé dětské ručičky ho pak „poznamenají“ skvrnami téměř s jistotou. Čeká vás tak poměrně vytrvalé leštění a udržování stolku v čistotě.

K nevýhodám patří i to, že skleněný stolek jednoznačně „přizná“ jakýkoli nepořádek, který se nachází nejen na něm, ale i v jeho útrobách. Pokud ho ale chcete použít k tomu, abyste některé předměty mohli naopak vystavit na odiv, naopak tuto vlastnost oceníte.

Kov

Kovový konferenční stolek může být vyroben jako celistvý z jednoho materiálu, případně se kov velmi dobře kombinuje i s materiály dalšími. Deska může být proto vyrobena ze skla nebo z masivního dřeva

Kov patří k materiálům, které jsou velmi stabilní. Kovový stolek přitom umí být současně skladný a lehký. Vyhlíží i na pohled subtilně, proto dokáže interiér opticky odlehčit.

Některým lidem se však kov subjektivně nelíbí, připadá jim příliš chladný, studený a v interiéru až drsný. Je skutečně pravdou, že je nutné v tomto případě projevit určitý smysl pro průmyslem inspirovanou estetiku. Pak si industriální konferenční stůl určitě užijete.

Tip na článek:  Velikonoční výzdoba - součást svátků jara

MDF, DTD, LTD

Ve všech třech případech se jedná o materiály na bázi dřeva. Liší se technologií výroby a v konečném důsledku svou kvalitou.

MDF je takzvaná polotvrdá dřevovláknitá deska. Tyto desky mají jemnější strukturu a obejdou se bez použití lepidla. Jsou ale dražším řešením. Levnější je nábytek z dřevotřískových desek nebo takzvaného LTD neboli lamina. To jsou desky opatřené povrchovou úpravou v podobě dýhy nebo laminovaného papíru.

Pozor, nepleťte si jej s laminátem na výrobu podlah. Lamino je považováno za nejméně kvalitní materiál, navzdory příznivé pořizovací ceně se tak příliš nevyplatí. Životnost činí řádově několik málo let.

Masiv

Poslední alternativu představují masivní konferenční stolky. Masiv je materiálem, který se vyznačuje nenapodobitelným vzhledem, o který se zasadila samotná příroda, a jedinečnou vůní.

Jde doslova o nestárnoucí krásu. Ačkoli to není příliš přesně řečeno. Masivní konferenční stůl totiž samozřejmě zestárne, ale na rozdíl od jiných materiálů, u nichž je žádoucí, aby pověstné hlodání zubu času nebylo vidět, můžete u dřeva věk směle přiznat. Získává totiž časem působivou patinu.

Ze všech ostatních materiálů masiv vyniká nejdelší životností. Masivní nábytek obecně vydrží desetiletí. Ve srovnání s laminem je jeho životnost dokonce až 10x delší. Masivní konferenční stolek „přežije“, s nadsázkou řečeno, téměř vše. Kromě opatrného odložení kávy zvládne dokonce i ne zrovna něžné dětské dovádění. Více na Majstrstych.cz.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *