Střecha by se měla kontrolovat alespoň jednou ročně, tvrdí odborníci

Umíte si představit dům bez střechy? Střecha je zkrátka nedílnou součástí každého příbytku, o tom není pochyb ani sporu. Bohužel jen hrstka majitelů domů má na paměti fakt, že střecha by se měla pravidelně kontrolovat. Žádná střecha není bezúdržbová. Zatímco jednou za čas by mělo dojít k čištění střech od mechu nebo k mytí střechy, alespoň jednou ročně bychom měli střechu kontrolovat. Na tom se tedy shodují odborníci.

Žádná střecha není bezúdržbová

Jak již bylo zmíněno, žádná střecha není bezúdržbová, a to je třeba mít stále na mysli. Možná se někde dočtete o tom, že moderní střechy už nepotřebují takovou péči jako starší střechy, ale není tomu tak. Právě na moderní střechy číhá poměrně hodně nástrah, které mohou způsobit škody neproplácené pojišťovnou. Díky pravidelným kontrolám jim předejdete. Například u plechové střechy jsou kontroly důležité, protože dojde k bodu, kdy je nutné provést nátěr střechy.

Tip na článek:  Chcete ušetřit na stavbě střechy? Víme, jak to (ne)dělat!

Například věděli jste, jaké škody může napáchat obyčejné napadané listí nebo mech? Listí nebo mech může znemožnit odtékání vody, což následně povede k zatékání pod atiku a najednou je voda v domě.

Kdy by měla kontrola střechy probíhat?

Nejlépe uděláte, když budete svou střechu kontrolovat jednou ročně, a to v období končícího podzimu. Právě v této době už mají listy shozen veškeré své listí a bývá už i po výkyvech počasí, jako je krupobití nebo vichřice.

Pokud chcete být opravdu pečliví, pak byste měli kontrolovat svou střechu i po zimě. Zima se na střeše velmi podepisuje. Při kontrole proto klaďte důraz hlavně na místa střechy, která jsou nejexponovanější čili kontrolujte místa, kde je velká pravděpodobnost zatečení.

Nezapomínejte na čištění střech

Jak již bylo zmíněno, jednou za čas musí proběhnout i čištění střechy od mechu nebo její mytí. Toho se buď můžete chopit sami, nebo si můžete zavolat na pomoc specializovanou společnost, která se o čištění střech postará. Pokud se rozhodnete chopit se toho sami, pozor si dejte hlavně na tlakovou vodu, kterou byste mohli způsobit velké škody hlavně ve spojích nebo v prostupech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *