Bydlení v panelovém domě aneb nepodléhejte kolektivnímu pocitu bezpečí

Bydlení v panelovém domě aneb nepodléhejte kolektivnímu pocitu bezpečí
Bydlení v panelovém domě aneb nepodléhejte kolektivnímu pocitu bezpečí

Obyčejné zámky, absence kukátka, žádné dodatečné zámky – to jsou nejčastější nešvary, které můžeme potkat při procházce panelákovými chodbami. Podle řady lidí jsou dobré sousedské vztahy lepší než ty nejbezpečnější dveře. S obyčejným zámek si však šikovný zloděj poradí doslova za pár vteřin, aniž by bylo zvenčí cokoliv vidět. A tomu ani nejspolehlivější soused nezabrání.

Základ dobrého nákupu – bezpečnostní třídy

Bezpečnostní a protipožární dveře by vždy měly mít příslušný certifikát stanovující, do jaké bezpečnostní třídy patří. Nenechte se nalákat na levné modely s označením CR 1 a CR 2, zlodějům na ně stačí obyčejný šroubovák.

Jako ideální bezpečnostní dveře panelák doporučujeme třídy 3 nebo 4. Vyšší čísla už zahrnují vysoce profesionální modely s pancéřováním, vhodné pro banky či vojenské objekty. Z hlediska běžného použití jde o zbytečně náročnou investici.

Bezpečné neznamená ošklivé

Bojíte se o bezpečí a pohodlí své rodiny, ale zároveň nechcete slevit ani ze svého estetického cítění? Díky firmě NEXT už nemusíte. Jejich odborníci dokáží ukrýt standardní bezpečnostní prvky do jakéhokoliv designu. Objednat si tak můžete třeba bezpečnostní dveře dvoukřídlé, prosklené nebo inspirované historií. Stačí si jen vybrat.

Tip na článek:  Okna jsou investicí na celý život, přesto při jejich výběru děláme neodpustitelné chyby

Nákup, který šetří vaše finance

Benefity kvalitních vchodových dveří sahají mnohem dál. Věděli jste například, že podle zákona o pojistné smlouvě – č. 37/2004 Sb. můžete po své pojišťovně požadovat nižší cenu za pojištění bytu či domácnosti, aniž by to negativně ovlivnilo výši plnění? A stejný efekt mají i bezpečnostní fólie.

Dobré tipy pro bezpečnost

Výhody blízkých sousedských vztahů v paneláku lze využít i jinak. Alarmy do domu či bytu totiž nemusí zburcovat jen nejbližší security agenturu, ale také vašeho souseda nebo třeba správce panelového domu. Takové řešení bývá často účinnější a především rychlejší. Zloděj bývá vyrušen, aniž by stihl cokoli vzít.

A pokud přece jen všechna opatření selžou? Pak vám může pomoci dobrá zámečnická pohotovost, jež zabrání dodatečným škodám v dočasně nezabezpečeném bytě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *