Blíží se léto, určitě přijde vhod klimatizace do bytu, domu i kanceláře

Dodnes si vzpomínám, jak moc byla úmorná léta v práci, byť byl člověk v šatech, byl zpocený, lepil se k židli, zavářel se mu mozek a nemohl se dočkat, až to vše skončí a bude si moci dát studenou sprchu. Je sice pravda, že jsme to také jednu dobu zkoušeli s větrákem, ale neustále jsme se o něj přetahovali, mezitím, co jsme neustále sbírali rozlétané papíry. Úleva přišla až s klimatizací.

Klimatizace je dnes samozřejmostí

Klimatizace jsem původně měla spojené pouze s dovolenou u moře, kde kdysi představovaly luxus. Dnes jsou i tam standardním vybavením nejen ubytovacích zařízení, ale i běžných domovů a pracovišť. Díky změnám klimatu u nás, se klimatizace stávají, čím dál více užitečnou záležitostí. Její výhody člověk ocení nejen v práci, ale i doma. Jakou si však klimatizaci vybrat?

Co je a jak funguje klimatizace?

Klimatizace automaticky udržuje v daném prostředí nastavenou teplotu, bez ohledu na to, jak je venku. Princip klimatizací spočívá v nasávání venkovního vzduchu, který filtruje, upravuje přitom jeho teplotu a ventilátory vypouští na příslušná místa. Klimatizaci můžete mít centrální, v každém pokoji anebo si můžete pořídit mobilní klimatizaci, kterou můžete umístit tam, kde bude aktuálně potřeba. Výběr klimatizace se rozhodně bude odlišovat od toho, zda to má být klimatizace do bytu anebo klimatizace do kanceláře.

Tip na článek:  Čemu se vyvarovat při koupi nového posezení. Nekupujte si domů nepohodlí

Mobilní klimatizace

Mobilní klimatizace představuje tu nejjednodušší klimatizační jednotku, kterou nemusíte nikam montovat a můžete si ji dovést tam, kde bude aktuálně potřeba. Mobilní klimatizace má ohebnou hadici, kudy se odvádí ohřátý vzduch mimo danou místnost. Její velkou výhodou je její rychlé řešení a cena, bohužel je poněkud hlučnější, než klimatizace centrální, či tzv. dělené klimatizace.

ovládání klimatizace
Klimatizace v bytu je dnes naprostou samozřejmostí

Dělené klimatizace

Dělené klimatizace znamenají ideální řešení pro dům, byt i kancelář. Jedná se o přístroje, které mají jednu jednotku zvenčí a 1 – 5 jednotek uvnitř. Tyto klimatizace jsou umístěny na stěně a v současné době představují i zajímavý designový prvek, protože si můžete klimatizaci vybrat v různém provedení. Tak třeba česká firma s tradicí nabízí klimatizace typu SPLIT a MULTISPLIT, které mohou mít jednotky kazetové, podstropní, parapetní, či zabudované kanálové. Tyto klimatizace jsou tiché a venkovní jednotky mohou být umístěny na fasádě nebo na střeše.

Centrální klimatizace

Centrální klimatizace jsou nejmodernější m klimatizačním zařízením, kde se na jednu vnější jednotku dá napojit až 16 vnitřních jednotek. Celý systém je ovládaný počítačem, dokáže tak ušetřit až 2/3 elektrické energie.

Skvělé na klimatizacích je i to, že v létě chladí a v chladných dnech dokáží pro změnu topit. Rozhlížíte se po kvalitních klimatizacích za přijatelnou cenu? Obraťte se na zákazníky osvědčené prodejce, kteří mají s klimatizacemi bohaté zkušenosti a pomohou vám vybrat tu nejvhodnější. 

klimatizace, dům
Blíží se léto, určitě přijde vhod klimatizace do bytu, domu i kanceláře

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *