Vrstvení světla je náročné, do domácnosti však dokáže vnést tu pravou pohodu

Osvětlení do kuchyně
DanielReche / Pixabay

Doby jednoho centrálního osvětlení uprostřed místnosti jsou už dávno pryč. Moderní interiér se dělí na celou řadu zón s různými možnostmi využití, a právě vhodně zvolené osvětlení dokáže do takového prostoru vnést tu správnou náladu.

Vaření jako relaxační prvek i proces inspirace

Někteří z nás si chodí do kuchyně jednoduše odpočinout, jiní nedají dopustit na kreativní vyžití během přípravy jídla. A osvětlení do kuchyně by mělo být přesně takové. Toužíte po odpočinku? Sáhněte po měkkém a teplém světle směřujícím od stropu jako přirozené sluneční paprsky. Hledáte spíše vášeň? Pak dobře poslouží barevné LED žárovky, střídající barvu třeba podle ročního období.

Místa pro společná setkání si žádají dekorativní lustr

Ať už se členové vaší domácnosti nejčastěji setkávají nad jídelním stolem, nebo na pohovce u odpolední kávy, nemělo by ani toto místo uniknout nápaditému osvětlení. Velmi vhodné jsou lustry odrážející světlo přímo po sebe. Zatímco vy se budete koupat v příjemné záři, zbytek místnosti se zahalí do mírného přítmí, které posílí jedinečnost každého takového okamžiku. Posviťte si na to, co je skutečně důležité!

Tip na článek:  Žaluzie, rolety nebo pergoly? Jaké zastínění zvolit?

Čas na odpočinek? Čas na nepřímé osvětlení

Užíváte si jedinečné chvíle při poslechu hudby nebo sledování oblíbeného seriálu? Dopřejte svým očím trochu klidu a zapojte pouze světla na stěnu, využívající nepřímého odrazu paprsků do prostoru. Lehce intimní atmosféra dovolí tělu i mysli odhodit veškerý stres a vy se pak budete cítit jako znovuzrození!

Ovládejte svou domácnost jedním dotekem!

Množství různých svítidel v domácnosti v sobě nese diskomfort v podobě nepříjemné obsluhy. Díky aplikaci Philips Hue však můžete otravné obcházení vypínačů hodit na hlavu. Intenzitu světla i jeho barevnost (v případě kreativního LED osvětlení) lze pohodlně ovládat na dálku. Zapomeňte na otravné hledání vypínačů za skříní nebo nebezpečné tápání potmě a jděte na to chytře! Více informací najdete na stránkách Philips.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *