Vybíráme garážová vrata – na co bychom se měli zaměřit?

Vybíráme garážová vrata – na co bychom se měli zaměřit?
wolfields / Pixabay

Požadavky na moderní garážová vrata nejsou nikterak malé. Ve hře je nejenom skvělá funkčnost, ale také vysoká estetická hodnota a dlouhá životnost a spolehlivost. Při jejich výběru je třeba vzít v úvahu především prostorové dispozice garáže. A jak na to?

Malý vjezd do garáže? Vsaďte na dvoukřídlá garážová vrata

Jestliže jde při vjezdu do vaší garáže doslova o centimetry, nemůžete si už dovolit snižovat jeho průměr či výšku ostěním. Dvoukřídlá garážová vrata se bez něj obejdou, jejich montáž probíhá vždy před stavební otvor nebo přímo do něj. Pouze u vrat s elektrickým pohonem je nutný ještě prostor nad samotným vraty – přibližně 50 mm.

Žádné místo pod stropem? Máme pro vás řešení

Pokud si nemůžete dovolit obětovat pro garážová vrata ani kousek prostoru pod stropem, budou pro vás optimální rolovací garážová vrata. Křídlo těchto vrat tvoří hliníkové lamely vyplněné izolační PUR pěnou. Celá konstrukce je vedená v hliníkových vodících lištách a nahoře se perfektně složí do malého kastlíku. Každý seriózní prodejce vám k takovým vratům navíc v ceně přidá bezpečnostní závěsy proti nadzvednutí jako ochranu před nenechavými návštěvníky. Výhodou je také snadná výroba vrat přímo na míru do jakékoliv garáže.

Tip na článek:  Půjčovna dodávek Ostrava

Chcete být v garáži jako v pokojíčku?

Používáte svou garáž zároveň jako šikovnou dílnu? Pak vás potěší sekční garážová vrata se skvělými tepelně-izolačními vlastnostmi. Jsou skutečně univerzální. Úsporně se schovají přímo pod strop garáže, ale umí vyjíždět i šikmo podle sklonu úhlu střechy. Vyrábí se vždy na míru, takže skvěle padnou do jakéhokoliv stavebního otvoru.

Nemůžete dlouho čekat, ale přesto byste se o jejich výhody neradi připravili? Pak zvolte sekční garážová vrata Kružík. Díky mnohaletým zkušenostem v oboru zvládne tento český výrobce dodávku takových vrat skoro ve stejném čase jako sériovou výrobu. Proč trávit čas čekáním, když to není třeba?

Náš tip: Široký výběr garážových vrat najdete na stránkách Bubik-vrata.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *