Co je to RE pěna a jak vypadá matrace z RE pěny?

Co je to RE pěna a jak vypadá matrace z RE pěny?
Co je to RE pěna a jak vypadá matrace z RE pěny?

Při výběru matrací jste se mohli setkat s nespočetně velkým množstvím matrací. Dnes se nevyrábí jen pružinové matrace, které máme zafixované z dětství a které byly nepohodlné hlavně proto, že z nich trčela péra, která bodala do zad. V posledních letech se dává přednost daleko pohodlnějším typům matrací. Vede hlavně latexová matrace nebo sendvičová matrace, ovšem při výběru matrací se můžete setkat také s matrací z takzvané RE pěny. Víte, o jakou matraci se jedná?

Pokud jste v nedávné době zavítali do obchodů s matracemi, setkali jste se jistě s velkým množstvím matrací, s nimiž jste se v minulosti nesetkávali. Zejména jste se mohli setkat s matracemi z RE pěny, o nichž jste nevěděli, co to je. Seznamme se proto s těmito matracemi a stejně tak se seznamme se samotným materiálem, z něhož jsou matrace vyrobeny.

Co je to RE pěna?

Setkali jste se s takzvanými matracemi z RE pěny? Pokud mluvíme o RE pěně, jedná se o recyklát. Jedná se o pěnu, která je rozemletou recyklovanou pěnou, jež je spojená lepidlem a následně je slisována do podoby, jakou má pěna mít. Hlavními vlastnostmi RE pěny jsou tepelně izolační vlastnosti, i proto je tato pěna využívána hlavně ve stavebnictví.

Tip na článek:  Vybírejte koberce online podle barev a délky vlasu

Setkáte se s ní však i ve světě bydlení, kde se z ní vyrábí zmiňované matrace.

Co jsou to matrace z RE pěny?

Pokud bychom měli mluvit o matracích z RE pěny, řekli bychom, že se jedná o matrace vyrobené z obyčejného molitanu, který se velice často používá při výrobě matrací. Matrace jsou známé pro svou tvrdost a také pro svou nízkou cenu, matrace z RE pěny se opravdu řadí k vůbec nejlevnějším na trhu.

Bohužel její cena se podepisuje na kvalitě jako takové. Matrace není příliš prodyšná, velice špatně vysychá, což způsobuje plísně, na které je mnoho lidí alergických. Navíc se spojuje lepidlem, což může vést k nepříjemnému podráždění. Zejména alergici by se měli tomuto typu matrace vyhnout obloukem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *