Výběr oken zařiďte včas před začátkem rekonstrukce. Jak na to?

Nová okna a dveře jsou důležitými prvky při rekonstrukci. Svým výběrem ovlivníte celou řadu parametrů vašeho bydlení. V článku najdete praktické rady a důvody, proč na nic nečekat a pustit se do volby nových oken co možná nejdříve.

Typy rekonstrukcí

Celý postup se odvíjí podle toho, jaký druh rekonstrukce máte v plánu. Nejsložitější zařizování je při celkové rekonstrukci, kdy se mění okna, dveře, podlahy, zatepluje se a podobně. Právě při takto složitých operacích o několika krocích je dobré s výběrem neotálet a vyřešit si, jaká okna a dveře použijete, co možná nejdříve.

Velmi časté jsou také menší rekonstrukce, které se týkají jedné či dvou místností. Hlavně jde o kuchyně a koupelny. Výměna jednoho jediného okna sice není tolik náročná, ale když už se do toho pustíte, zkuste zvážit, jestli nevyměníte všechna okna. Důvod je nejenom estetický, ale také ekonomický, protože moderní modely nabízí výborné izolační vlastnosti a mohou poměrně výrazně snížit množství energie na vytápění.

Proč je dobré vybírat okna a dveře s předstihem?

Možná si řeknete, že okna a dveře vyberete hned a není potřeba nad nimi dlouho přemýšlet. Může to být pravda, ale otázkou je, jak kvalitní bude dané řešení a jestli vám tato volba přinese maximální spokojenost. Včasným začátkem výběru si stihnete projít nejrůznější varianty a porovnat i cenové nabídky. V případě atypických řešení může být i delší doba zhotovení, takže se nakonec přesně trefíte do termínu rekonstrukce.

Tip na článek:  Udržujte okna své nemovitosti v perfektní kondici s náhradními díly
Výběr oken zařiďte včas před začátkem rekonstrukce. Jak na to?
Výběr oken zařiďte včas před začátkem rekonstrukce. Jak na to?

Z jakých druhů máte na výběr?

Při výběru nových oken můžete být ovlivněny touhou po co možná nejmenších tepelných ztrátách a perfektní izolaci. Na druhou stranu hodně záleží na tom, o jakou nemovitost jde. Do moderních nízkoenergetických staveb jsou vhodná vysoce těsnící plastová okna. Jejich výhodou je také minimální údržba a poměrná nízká pořizovací cena. Při rekonstrukci staršího domu zase může být lepší variantou okno ze dřeva s přirozenou mikroventilací bránící kumulování vlhkosti. Dlouhou životnost bez výrazné změny tvaru a funkčních vlastností zajišťují dřevěná eurookna. Díky důmyslnému zpracování z jednotlivých hranolů perfektně využívají potenciál dřeva a dosahují výborné účinnosti i po letech. Ovšem často za vyšší cenu v porovnání s plastovými variantami.

Další specifickou kategorií jsou dveře, kde je důležitý vzhled, použitý materiál a z něj plynoucí vlastnosti, jako jsou například zvuková a tepelná izolace.

Při výběru nových oken se doporučuje využít rady odborníků. Podívejte se na stránku www.jis.cz, kde zjistíte více informací a prohlédnete si jednotlivé varianty oken či dveří. Zkušená rada také může ušetřit spoustu času, který jinak strávíte tápáním a studováním nabídky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *