Pět tipů pro výběr ideálního pyžama

Pět tipů pro výběr ideálního pyžama
Pět tipů pro výběr ideálního pyžama

Pyžamo musí být především pohodlné, to však neznamená, že bychom kvůli tomu museli rezignovat na jeho vzhled a další aspekty. Dobrý střih leckdy udělá více než plandavý stan – ale sám o sobě nestačí.

Rozmyslete si, co od svého pyžama vlastně chcete

Váš nový model do ložnice by měl být vždy vybírán podle toho, jakou teplotu doma preferujete. Zatímco do běžných ložnic stačí tenká bavlna, „studený odchov“ může vyžadovat klidně i froté. Zvláště, pokud se v noci často odkopáváte, je lepší vsadit na silnější materiály a přikrývkou vše doplnit jen tak pro formu. Vhodně zvolená pyžama mohou zadržovat teplo, ale i účinné podporovat proudění vzduchu a bránit tak přehřátí během spánku.

A co materiál?

Samozřejmě nejlepší je sázka na přírodní materiály. V zimě teplá bavlna, a v létě měkké a chladivé hedvábí nebo tenoučká bavlněná textilie. Nezapomínejte na to, že syntetické materiály jsou sice o něco levnější, ale mohou dráždit pokožku!

Tip na článek:  Kvalitní matrace je základ: 5 tipů a rad, jak na její správný výběr

Na barvách záleží

Ano, i barvy hrají důležitou roli, pokud vybíráte dámská či pánská pyžama. Ty správně zvolené  mohou připravit naše tělo (a především mysl) na relaxaci a spánek. Vyhněte se jasným, intenzivním barvám (červená, oranžová, jasně zelená), místo toho vsaďte na ty tlumené. Určitě si oblíbíte třeba tmavě modrou nebo pastelové odstíny.

Střih volte podle sebe

Pokud se chcete svézt na vlně módních trendů, nic vám nebrání. Ovšem pokud jste zvyklí na volné tričko (a nic víc), nesnažte se mermomocí nacpat do pyžamového setu a naopak. Důležitá je hlavně délka horního dílu – v žádném případě by vám během spánku neměla být vidět záda, jinak se brzy dostaví nepříjemné bolesti!

Sexy můžete být i v bavlně

Především dámská pyžama nám podsouvají, že erotické chvilky se neobejdou bez množství uměliny a krajek. A přitom to není vůbec třeba. Buďte sexy, kdykoli si jen vzpomenete, aniž byste přitom rezignovali na své pohodlí. Široký výběr modelů pro pohodlný spánek naleznete v e-shopu Zdravaloznice.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *