3+1 výhody venkovní sauny

3+1 výhody venkovní sauny
3+1 výhody venkovní sauny

Když hledáme u klientů místo pro finskou saunu, nejčastěji začínáme v domě či bytě. Často však zjišťujeme, že pro dostatečně prostornou saunu v interiéru zkrátka není místo. A tak zbývá jen zahrada nebo terasa.

Na první pohled tedy bývá sauna venku jen znouzectnost. Ale z nevýhody se často, jako mávnutím kouzelného proutku stává výhoda.

Nevěříte?

1. Návrat ke kořenům

Venkovní sauny mají blíž k přírodě. Toto spojení uklidňuje mysl a už Finové před tisíci lety poznali, že saunování venku má mnohem větší účinky. Pokud je sauna dobře navržena a vyrobena, nemusíte se obávat ani nízkých teplot či deště.

Naopak – teplo ve své sauně si budete užívat o to více, když venku budou mrazy a všude okolo hromady sněhu.

Venkovní sauny mají blíž k přírodě.
Venkovní sauny mají blíž k přírodě.

2. Saunování po celý rok

Zapomeňte na zakořeněné pravidlo, že saunování v létě může vašemu organismu škodit. Naopak! Pokud se budete saunovat i mimo hlavní saunovací sezónu, naučíte vaše tělo zvládat letní vedra a zvýšíte termoregulační schopnosti vašeho těla.

3. Ochlazujte se stylově

Každý, kdo má se saunováním zkušenosti vám potvrdí, že saunování bez ochlazení má sotva poloviční zdravotní efekt. Zkrátka, saunovat se a neochladit se, je jako pít šampaňské bez bublinek. Šoková změna teploty po saunování je tedy žádoucí.

Tip na článek:  Připravte se na léto již nyní!

Sauna na zahradě vám poskytuje nejširší možnosti, jak se ochladit. Nejčastějším řešením bývá ochlazovací bazének: ve většině případů se jedná o kompozitovou skořepinu se schůdky, která je zapuštěná do země.

Hledáte-li luxusní řešení, doporučujeme průhledný ochlazovací bazének s krystaly ledu od německé společnosti Riviera Pool. Má dokonalý design a špičkovou technologií, která udržuje optimální teplotu vody kolem 8 – 12 °C.

Další možností jak se ochladit je koupací bazén nebo přírodní jezírko. Jsou však samozřejmě prostorově i finančně náročnější. Ale když už je na zahradě máte, je to plus pro vás.

A v zimě můžete skočit ze sauny rovnou do sněhu.

4. Vaše zahrada bude krásná

Pokud máte hezkou a udržovanou zahradu, dřevěný saunový domek na správném místě povýší její krásu o úroveň výše. Nebojte se. Například naše saunové domky Puutalo jsou designově povedené, celé ze dřeva, jen čelní stěnu mají prosklenou.

Vše o čem jsme zde psali, si můžete prohlédnout na vlastní oči. A dokonce i nezávazně vyzkoušet. Přijďte se přesvědčit do našeho wellness showroomu v Praze – Uhříněvsi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *