Rolety jako vysoce dekorativní a zároveň praktické stínění interiéru

Rolety jako vysoce dekorativní a zároveň praktické stínění interiéru
Rolety jako vysoce dekorativní a zároveň praktické stínění interiéru

Možností ochrany před nepříjemně palčivým sluncem a dalšími okolními vlivy existuje mnoho. Ještě donedávna jim vévodily žaluzie díky svým nízkým nárokům na údržbu a snadné instalaci. Moderní dekorativní stínění však dává přednost osvědčeným látkovým roletám. Právě ty umí navodit v pokoji příjemnou uklidňující atmosféru. Navíc se už dokázaly zbavit svých dětských nešvarů, takže jejich ovládání je dnes maximálně jednoduché a spolehlivé.

Rolety jsou plnohodnotnou alternativou…

Co do stínícího efektu si látkové rolety se žaluziemi nebo závěsy rozhodně nezadají. Nad obojím však mají navrch z jiných důvodů. Snadno se s nimi manipuluje, takže není nutné tahat tam a zpátky po garnýži těžké kusy látky. A na rozdíl od žaluzií dokážou nabídnout i příjemně tlumené pronikání světla do interiéru v mnoha barvách.

Jaké možnosti se nabízejí?

Vcelku nezáleží na tom, jak velké či dispozičně umístěné okno máte. Rolety lze ukotvit nad okno, přímo do něj nebo třeba na strop. Záleží jen na vašem vkusu a prostorových možnostech

Tip na článek:  Plovoucí podlaha jako hit moderní domácnosti

Klasické látkové rolety důvěrně znáte – jde o pruh visící látky namotávaný na hřídel, dostupný v mnoha barvách a vzorech.

Římské rolety nabídnou stejnou desénovou rozmanitost, při rolování nahoru se však jejich tělo skládá do úhledných obdélníků. I polovytažené tedy vždy vypadají perfektně.

Efektní a funkční rolety do moderního interiéru

Skutečně elegantní domácnost jdoucí ruku v ruce s nejnovějšími trendy pak zcela jistě ocení  látkové rolety den a noc – Twintex od českého výrobce látkových rolet Bematech. Tento typ kvalitních závěsných svítidel se lehce inspiruje žaluziemi. Využívá totiž střídání zatemňovacích a transparentních pruhů, což umožňuje maximálně efektivní a pohodlnou regulaci průniku světla.

Inspirujte se bohatou nabídkou látkových rolet Bematech přímo na firemních stránkách mk-rolety.cz. A pokud si objednáte dodávku rolet do Prahy nebo Plzeňského kraje, můžete se těšit i na profesionální zaměření oken a pomoc s výběrem u vás doma!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *