Chcete si pronajmout byt? Víme, jak neudělat chybu

PhotoMIX-Company (CC0), Pixabay
Chystáte se úplně poprvé vydat do neznámého světa nebo vaše předchozí pokusy o samostatné bydlení provázely negativní zkušenosti? Poradíme vám, na co si dát pozor, aby všechno proběhlo v maximální pohodě a klidu.

Především se porozhlédněte po informačních kanálech, jež vám nabídnou opravdu maximální množství dostupných inzerátů. Pronájem bytu 2+1 Praha 5 může být stejně těžko k sehnání jako třeba pronájem chat a chalup Lipno, zvláště pátráte-li po nich v některém z frekventovaných období (po novém roce, po prázdninách apod.). Nikdy se tedy nespoléhejte jen na jednu nabídku, ale hledejte opravdu pečlivě.

Chtějte byt vidět osobně

Než vsadíte třeba na pronájem Kroměříž, neváhejte a uskutečněte osobní návštěvu – nespokojte se jen s fotografiemi na webu! Na řadu nesrovnalostí a nepřesností tak můžete upozornit přímo na místě a žádat tak slevu na nájemném. Ovšem pozor, nikdy se nespoléhejte jen na ústní ujištění! Vždy trvejte na vyhotovení protokolu o předání bytu. Jakékoliv opravy by také měly být hotové a dořešené ještě předtím, než se sem nastěhujete vy.

Tip na článek:  Pronájem bytu v Karlových Varech vás finančně nezruinuje. Ze 14 krajů v České republice pouze Karlovarský nezaznamenal raketový nárůst cen.

Náš tip: Pokud k tomu nedojde, pořiďte pečlivou fotodokumentaci, abyste následně měli v ruce pádné důkazy pro případný spor. Vyhnete se tak např. neoprávněnému použití vašich peněz z kauce apod.

Vyměňte zámky a ptejte se

Nikdy nemůžete vědět, kdo bydlel v bytě před vámi. Investujte tedy do této zdánlivé maličkosti a myslete na to, že náhradní klíč bude jistě chtít mít i majitel. Mimochodem toto všechno je nutné zakotvit ve smlouvě – držitelé všech klíčů musí být známi!

Zařiďte si vhodné pojištění

Hodí se odpovědnost za škodu případně pojištění domácnosti. Ne vždy totiž lze potenciálně krizovým situacím předcházet a výmalba vytopeného bytu u sousedů nemusí být zrovna levnou záležitostí.

A kde najít velké množství nabídek? Nemovitosti a reality Valašské Meziříčí ale i z mnoha dalších krajů najdete na stránkách Vitio.cz. Filtrujte si inzeráty podle přesných parametrů a najděte si ideální bydlení doslova za pár kliků!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *