Vyplatí se koupit nemovitost v dražbě?

Koupit nemovitost v dražbě může být výhodné jen v případě, že s budoucím majetkem nezískáte také nechtěná zástavní práva nebo jiná omezení.

V případě, že se rozhodnete pro pořízení nemovitosti, která je prodávána prostřednictvím dražby, pak můžete koupit docela výhodně. Je ale nutné vědět několik základních informací, aby to nedopadlo přesně naopak a vy jste neprodělali.

  • Mnoho lidí má mylnou představu, že věcná břemena a zástavní práva dražbou automaticky zanikají.
  • Není tomu tak.
  • Proto před tím, než se rozhodnete prodeje nemovitosti v dražbě se zúčastnit, zjistěte si, jestli na nemovitosti neváznou nějaká omezení.

Pokud ano, pak je třeba zjistit, jakým způsobem budou po prodeji vypořádána. Další základní informací je, zda není nějaké omezení budoucího vlastnického práva. Při samotné dražbě je dobré stanovit si limit, přes který rozhodně nepůjdete. Mnoho dražitelů celý děj natolik vtáhne, že zapomenou na hranice a nakonec zjistí, že vlastně prodělali.

Banky mění některé podmínky

Dalším předpokladem úspěšného obchodu je také jistota, že budete schopni za nemovitost zaplatit. Je jasné, že ne každý má na hotovosti potřebnou sumu. Proto si vyřiďte včas hypotéku, abyste se nedostali do potíží.

  • Hypoteční kalkulačka vám vyhledá nejvýhodnější nabídku bankovních institucí.
  • Pokud máte v plánu využít nebankovní sektor, pak hledejte na srovnávači půjček.
  • Zde je rychlá půjčka v mnoha podobách.
Tip na článek:  Vybíráme hypotéku - rady, jak zvolit tu nejvýhodnější

K dispozici je například půjčka pro lidi v registru. Nejvíce klientů bankovních i nebankovních institucí je pochopitelně z řad podnikatelů. Proto už není takový problém najít finanční produkt, který se dá využít jako rychlá půjčka pro živnostníky. A to ani v případě, že jste začínající podnikatel. Při dodržení několika daných podmínek je možné takový úvěr získat i u mnoha bankovních institucí.

  • Dříve také platilo, že vyřízení bankovní půjčky je velice zdlouhavé.
  • V současné době se u mnoha bank mění i tato skutečnost ve prospěch klientů.

Autor článku: Lundea

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *