Správa bytu vás zbaví starostí s nájemníky

Nájemníci vám znepříjemňují život? Místo s rodinou trávíte volné chvíle řešením problémů, drobnými opravami a evidencí plateb nájemného? I pronájem jednoho bytu dokáže majitele připravit o spoustu času. Jestli toho máte dost, najměte si správce a udělejte konečně z pronájmu ten bezstarostný a bezpracný příjem, o jakém jste snili.

Čeští pronajímatelé dělají jednu velkou chybu – dělají si z péče o svoje nájemníky druhý úvazek, a tak si musí svůj příjem z pronájmu tvrdě odpracovat. Nechejte se inspirovat praxí běžnou v západní Evropě nebo v USA, kde majitelé nejsou zvyklí obětovat svůj volný čas nájemníkům. O všechny záležitosti spojené s pronájmem bytu se stará profesionální správce a majitel pouze inkasuje zisk z pronájmu.

Dobrá zpráva: Není to drahé!

V Praze nabízí správu jednotlivých bytů na pronájem společnost EAB spol. s.r.o. „Začali jsme tuto službu nabízet už v roce 2013. Vrátil jsem se tehdy z USA, kde jsem se seznámil s komplexními službami pro pronajímatele, a služby jsme postavili podle amerického modelu,“ říká Petr Janich, jednatel pražské správcovské firmy, která provozuje také poradnu pro pronajímatele na specializovaném portále Pronájem bytů Praha.

Dobrá zpráva pro všechny majitele bytů je, že ceny jsou spíše české než americké. Všech starostí spojených s pronájmem se můžete zbavit za výhodný fixní poplatek 10 % z měsíčního nájemného (minimálně však 990 Kč). Platíte jenom v měsících, kdy je váš byt pronajat, a společnost EAB vám zdarma najde nové nájemníky pokaždé, když skončí nájemní smlouva. Neplatíte tedy žádné provize realitním kancelářím.

Tip na článek:  Najděte si nové bydlení v Praze snadno a rychle!

O co všechno se postarají?

Správci se budou starat o všechno, co je spojené s pronájmem bytu. V první fázi odvedou zdarma veškerou práci běžné realitní kanceláře, tedy nafotí váš byt, připraví inzerát na realitní servery, zajistí telefonáty se zájemci a prohlídky. Pomůžou vám vybrat spolehlivého nájemníka, který nebude mít problémy s placením nájmu ani dodržování dalších pravidel. „Zajišťujeme i kompletní právní servis při přípravě a podpisu nájemní smlouvy, takže naši klienti ušetří za advokáta,“ upozorňuje Petr Janich z EAB spol.s.r.o.

Druhá fáze začíná předáním klíčů a podpisem předávacího protokolu. Správcovská firma začíná každý měsíc kontrolovat platby nájemného na vašem účtu (a urgovat opozdilce), každého půlroku navštěvuje byt kvůli kontrole jeho stavu a odečtu energií. Vaši nájemníci se na správce mohou obrátit 24 hodin denně, protože EAB provozuje non-stop linku pro řešení nehod nebo urgentních problémů.

A to nejlepší? EAB se postará nejen o vaše nájemníky, ale také o další povinnosti, které vám vznikají s pronájmem bytu. Je to především platba daně z příjmu, EAB vám jednou ročně připraví podklady k daňovému přiznání. Ale správce za vás půjde také na schůzi společenství vlastníků jednotek (SVJ) nebo pomůže převést energie na nájemníka.

Reside Apartments Building House  - robertprax / Pixabay
Správa bytu vás zbaví starostí s nájemníky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *