Chcete hebký hřejivý župan jako z reklamy? Vsaďte na wellsoft

Chcete hebký hřejivý župan jako z reklamy? Vsaďte na wellsoft
Chcete hebký hřejivý župan jako z reklamy? Vsaďte na wellsoft

Měkká látka škádlivě se otírající o ještě vlhkou kůži je synonymem skutečné domácí pohody a relaxačního luxusu. Ne vždy však župany dostupné v obchodech splní naše očekávání. Klíčovou roli přitom hraje volba správného materiálu.

100% bavlna už není jedinou sázkou na jistotu

Samozřejmě župany z přírodních tkanin nebo alespoň z jejich směsí představují na našem trhu stále ještě evergreen. Jsou měkké, lehké a skutečně pohodlné. Vypadají skvěle, ale mohou vás nepříjemně překvapit pomalým vysycháním. Župan, který jste si užívali ráno, tak může ještě večer být nepříjemně vlhký. Pro komfortní příchod z práce nic moc.

Pro pánské župany je nicméně vysoký podíl bavlny stále klasikou. To ženy neváhají v touze po vzdušnějším a praktičtějším kousku sáhnout i do trochu netradičních vod. Mluvíme o viskóze, která začala dobývat náš trh už v 19. století jako tzv. „umělé hedvábí.“

Na dámské župany se používá zejména kvůli své lehkosti a splývavosti. Oblečení z viskózy nechá vyniknout žádaným ženským křivkám, rychle schne a uplatní se i ve velkých letních parnech, kdy na sobě žádnou větší vrstvu oděvu nesnesete.

Tip na článek:  Ekologické topení s dřevěnými briketami

Wellsoft – hřejivý pomocník pro dlouhé zimní večery

Třetím hojně používaným materiálem je polyester v lákavé úpravě wellsoft. Hřejivost, hebkost a extrémní jemnost, zkrátka župan pro filmové hvězdy – přesně tak bychom mohli tento typ spolehlivě charakterizovat. Chcete-li se cítit jako Marilyn Monroe, pak jste na správné stopě.

Jde navíc o rychleschnoucí materiál, jež nevyžaduje žádné dodatečné starosti s údržbou. A aby bylo potěšení z pohodového zachumlání maximální, doporučujeme celý komplet doplnit ještě o svůdně měkké županové ponožky, jež vám zajistí potřebné teplo od nohou a jako bonus zabrání i uklouznutí po zbytkové vodě stékají z nohou. Nebojte se dopřát si trochu toho rozmazlování sobě nebo svým nejbližším! S dobře vybraným županem to půjde překvapivě snadno.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *