Kde všude můžeme využít fontány nebo kašny?

Řekne-li se slovo zahradní fontána, každý si ihned představí monumentální dekoraci umístěnou hlavně na zámeckých zahradách. Pravda, zde má tato dekorace své místo, ale rozhodně neplatí, že by bylo místem jediným, kde se dá toto řešení využít. Stejně tak se zahradní fontány nebo kašny mohou stát doplňkem i na vaši zahradu, samozřejmě ideálně na takovou, která je součástí vašeho rodinného domu. To je však zatím pouze obecnější sdělení, kam s nimi. Pojďme se společně podívat na to, kam všude můžeme tyto možnosti umístit a kde všude budou přispívat k celkově estetickému a tedy dokonalému vzhledu.

Volně v prostoru

Samozřejmě nejjednodušší a nejpraktičtější řešení, které můžeme udělat. Takto na sebe daná zahradní kašna velmi rychle strhne pozornost vaši, ale i vaší návštěvy. Ta může ihned začít obdivovat to, nakolik dokonale máte zahradu ozdobenu různými prvky. Samozřejmě v rámci daného řešení se nemusí nutně nabízet jenom klasická kašna, ale stejně tak je vhodnou volbou třeba oblíbená ptačí lázeň. K tomu přidejte třeba zajímavé zpracování z kvalitního kamene, které je vyvedeno v barokním nebo antickém stylu a máte prvek, který se na vaší zahradě zaručeně neztratí.

Jako součást vašich zahradních jezírek

Stejně tak ale mohou zahradní fontánky najít své uplatnění třeba jako součást vašich zahradních jezírek. Nejenom, že tak budou vytvářet příjemný estetický vzhled, ale zároveň mohou sloužit třeba i jako součást napouštění vašeho jezírka a tedy i cirkulace vody jako takové. V takovém případě je nutné říci, že nejlepší volbou jsou zahradní jezírkové fontány, které jsou zhotoveny z kamenů. Nejenom, že nabídnou dlouhou životnost a tedy i celkovou odolnost, ale logicky se tento přírodní materiál bude k přírodnímu nádechu vašeho jezírka naprosto dokonale hodit.

Tip na článek:  Koktejly pro zeleň, aneb pro zahradu to nejlepší

I do vašeho interiéru

Poslední možností je samozřejmě váš interiér. Je jasné, že ne každý dům je takovému řešení přizpůsoben. Pokud ale ano a je součástí vstupu do objektu rozsáhlejší hala, může se zahradní fontána skvěle hodit. A jaké jsou příklady? Velmi podobné, jako v rámci první zmíněné možnosti. Nejlepší je jít cestou klasiky a to klasických vytesaných soch. Nic ale nezkazíte ani poměrně extravagantnějším řešením, jakými může být lví hlava, ale třeba i kaskádová dekorace, nebo neméně zajímavá vodní stěna. Daná řešení však nemusíme nutně mít jenom doma, ale jsou dokonalou volbou do různých obchodních a komerčních center. Fontány jsou tedy velice oblíbenou zahradní dekorací. Pokud ovšem chcete na své sousedy udělat ještě větší dojem, tak vyzkoušejte zahradní oblouky na růže! Jedná se o povedenou dekoraci, na které můžete nechat pnout určité odrůdy růží.

I jako zdroj vody

I když toto řešení slouží skutečně primárně jako dekorace, můžete zkusit i možnost, jakou jsou fontány do zahrady, které vycházejí z klasického řešení vodní pumpy. Jsou na ruční pohon a kromě dekorace mohou nabídnout i onu potřebnou vodu. Tu však v tomto případě nečerpáte ručně, ale i zde je k dispozici kvalitní výkonné čerpadlo. To vodu bez potíží z daného zdroje vhání právě do ústí dané fontány, odkud voda pomalu a samozřejmě pravidelně vytéká.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *