Vybíráme zahradní nábytek: Zvolit plast, dřevo, beton nebo kov?

Vybíráme zahradní nábytek: Zvolit plast, dřevo, beton nebo kov?
cocoparisienne / Pixabay

K rodinnému domku patří v drtivé většině případů také menší či větší zahrádka. Zde relaxujeme, odpočíváme po náročném pracovním dni, pořádáme pikniky, grilovací party, ale třeba i oslavy narozenin či svatby. Aby ovšem zahrádka plnila účel, pro který ji udržujeme, je její neodmyslitelnou součástí zahradní nábytek včetně doplňků, které zahrnují například podušky i nejeden zahradní slunečník. Pokud nábytek na zahradu právě vybíráte, jsou následující řádky určeny právě vám! Jaký materiál zvolit? Kov, plast, ratan, klasické dřevo nebo snad beton? Pojďme se společně podívat na jednotlivé přednosti a výhody zmíněných materiálů.

(Ne)stárnoucí plast

Jedním z nejoblíbenějších materiálů je bezpochyby plast. Plastový nábytek vyniká nejen svou cenovou dostupností, ale také lehkostí a snadnou údržbou. Na druhou stranu je ovšem potřeba mít na mysli kratší životnost, k níž přispívají povětrnostní vlivy, UV záření i zub času. Po nějaké době navíc začne nábytek ztrácet svou barevnou stálost.

Dřevěný nábytek

Dřevěný nábytek je již od pradávna spojován s jistou dávkou luxusu a elegance. Jeho největší předností je dlouhá životnost, stejně jako punc dokonalosti. Na opačné misce vah pak stojí poměrně náročná údržba a vyšší cena. Pokud sáhnete po nábytku z tropického dřeva, zřejmě vás navíc nemile překvapí skutečnost, že se po nějaké době zkroutí.

Tip na článek:  Jak ochránit dřevo na zahradě

Betonový nábytek jako sázka na jistotu

Největší předností betonového nábytku je nepochybně jeho stabilita a maximální životnost. Na druhé straně je ovšem potřeba počítat s vyšší hmotností, s níž neodmyslitelně souvisí i horši manipulace, ale i vyšší cenou, jež je ovšem vykoupena dlouhou životností.

Nábytek z ratanu vybírejte obezřetně

Při výběru nábytku z ratanu narazíte na celodřevěný nábytek, nábytek s železnou konstrukcí a nábytek s konstrukcí hliníkovou. Pokud chcete jednotlivé kusy ratanového nábytku umístit na otevřené prostranství, doporučujeme poslední zmíněnou – hliníkovou variantu, která odolává vnějším i vnitřním vlivům a vyznačuje se dlouhou životností.

Hliník se (ne)odstěhoval do Humpolce

Kovový nábytek můžete vybírat v ocelové a hliníkové variantě. Ocel se vyznačuje vysokou odolností a dlouhou životností, stejně jako vyšší cenou. Naproti tomu hliník je cenově dostupný, při jeho nákupu je ovšem potřeba počítat s kratší životností.

Kvalitní zahradní nábytek včetně příslušenství naleznete v e-shopu www.dopplershop.cz.

0 komentářů: „Vybíráme zahradní nábytek: Zvolit plast, dřevo, beton nebo kov?

  • 10.6.2016 (19.57)
    Trvalý odkaz

    Já mám umělý ratan a naprosto souhlasím s článkem. Vybírejte opatrně ať nevyberete špatný kus, protože ta investice opravdu není malá. Já můžu doporučit http://www.nabytek-ratan.cz z tama jsem kupovala já a ten nábytek je super. :)
    Bohužel se všemi obchody tak dobré zkušenosti nemám.

    Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *