Vybíráme nové povlečení: Vyznáte se v jednotlivých materiálech?

PublicDomainPictures / Pixabay
PublicDomainPictures / Pixabay

Ložnice je pro mnohé z nás místem nerušeného odpočinku, relaxace, ale i příjemných partnerských zážitků. Abychom se zde ovšem dokázali doopravdy uvolnit, je potřeba přizpůsobit zařízení i vybavení ložnice našim potřebám a požadavkům. Centrem ložnice je nepochybně postel, jejíž výběr není radno podceňovat. Neméně důležité je ovšem také povlečení, v němž budeme každý večer usínat. Víte, jak se zorientovat v jednotlivých materiálech? Jaké výhody přináší klasická bavlna? A co praktický krep? Na následujících řádcích si jednotlivé materiály představíme a pomůžeme vám s výběrem vhodného povlečení, v němž bude spánek jedna radost.

Bavlna je klasika

Klasické bavlněné povlečení je tradiční stálicí v mnoha českých domácnostech. Výhody bavlny jsou totiž nepopiratelné – nejen, že je povlečení z bavlny velmi příjemné na dotek, měkké a pružné, ale také se vyznačuje výbornou prodyšností a savostí. Bavlněné povlečení je navíc cenově dostupné a patří mezi materiály s dlouhou životností. Jeho jedinou nevýhodou je nutnost žehlení.

Tip na článek:  Sauny a infrasauny pro zdraví i odpočinek

Bezúdržbový krep

Krep je jedním z nejoblíbenějších materiálů současnosti. To díky své bezúdržbové povaze a dlouhé životnosti. Krepové povlečení nemusíte žehlit a pro jeho povrch je typická střídavě hladká a zvrásněná část v pravidelných pruzích, což pochopitelně nemusí každému vyhovovat. I krepové povlečení je ale vyrobeno ze 100 % bavlny, takže se může pochlubit totožnými vlastnostmi.

Saténový luxus

Neméně oblíbené je též povlečení ze saténu, které je ale poměrně náročné na údržbu. Pokud si ovšem pořídíte saténové povlečení s nežehlivou úpravou, materiál je prakticky bezúdržbový. Další předností povlečení ze saténu je jeho okouzlující lesk, stejně jako hebkost a pevnost. Při praní jej doporučujeme převrátit na ruby a prát dle návodu od výrobce nebo prodejce.

100 % české povlečení naleznete v e-shopu rodinnebaleni.cz!

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *