Pružinové matrace v nové úpravě

Arabela

I když je dnešní trh s matracemi zaplaven širokou škálou materiálů a konstrukcí mimořádných vlastností, hodně zákazníků stále lákají osvědčené pružinové matrace.

Ano, hodily se i do vlhčích prostor a na pevnou desku, ale na pověstné vrzání nebo drát trčící z potahu matrace se zvykalo jen velmi těžko. Představíme vám novou podobu pružinových matrací, které tyto nedostatky eliminují.

Seznamte se s taštičkovými matracemi.

Jádro matrace

Taštičkové matrace jsou velmi stabilní a pohodlné – vysoký komfort spánku zaručuje jejich jádro:

  • Obsahuje 400-500 kusů různě tuhých pružin z kovu nebo odolného plastu. Každá zvlášť je zašita v sáčku z netkané textilie, tzv. „taštičce“. To je obrovská výhoda, protože při spánku reagují jen ty pružiny, které jsou zatíženy.
  • Pro srovnání: starší pružinové matrace měly cca 200 pružin napevno spojených drátem. Proto se sebemenší pohyb projevoval na celé ploše matrace, a byl doprovázen nepříjemným vrzáním. Konstrukce moderních taštičkových matrací tomu již nedovoluje.
Tip na článek:  Tipy pro nákup bytového textilu pro skutečné milovníky detailů

Detail

Ložná plocha matrace

Bereta detail

Aby se na jádru z pružin dobře leželo, bývá ložná plocha vybavena různými druhy pěn (líná, paměťová, bio…), které se dovedou vytvarovat podle jednotlivých částí těla. Tak jsou váha a tlak spícího člověka rovnoměrně rozloženy.

Plocha taštičkových matrací je rozdělena do různě tuhých anatomických zón, které přispívají k lepšímu rozložení páteře a výraznějšímu odpočinku svalů. Poskytují vynikající ortopedické a relaxační vlastnosti.

Kam s nimi

Taštičkové pružinové matrace se hodí i do prostor s vyšší vlhkostí, protože jsou dobře prodyšné. U některých modelů je ventilace vzduchu podpořena unikátním systémem AirForce, fungujícím na principu běžné pumpy. Pěnová ložná plocha jeprotkána provzdušňovacími kanálky, kterými vzduch proudí skrz na skrz.

  • Taštičkové matrace můžete uložit na pevnou desku, laťkový i lamelový rošt. Ovšem pozor, lamely mohou být od sebe max. 4 cm, a rošt nesmí být polohovatelný! Matrace by se tím nenávratně zničila.

Chcete-li zůstat věrni pružinovým matracím, vyberte si jejich mladší „sestřičky“ – taštičkové matrace. Jejich vlastnosti jsou nesrovnatelné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *