Jak zařídit ložnici, aby se vám v ní dobře spalo i na podzim?

Ložnice je jedním z prostor bytu, které jsou určeny výhradně pro domácí. Návštěvy do ní nemají obvykle přístup anebo mohou jen nahlédnout. Jde o velmi intimní prostor, při jehož vybavení je potřeba ctít určitá pravidla.

Co nesmí v ložnici chybět?

Základem kvalitní ložnice je především pohodlná postel s pevnou matrací, která poskytne tělu dostatek prostoru pro odpočinek a také odporu při ležení. Materiály, které použijete v ložnici, by měly být pokud možno přírodní, protože v nich budete trávit opravdu hodně času. Ložnice je také vhodným prostorem pro uložení oblečení a drobného prádla. Při výběru postele myslete nejen na to, jak se vám na ní bude spát, ale také zvolte vhodné přikrývky a polštáře. Právě ty rozhodují o tom, jak se budou vyvíjet vaše alergie a chronické choroby. Volte hypoalergenní přírodní materiály, které pomohou v ložnici vytvořit příjemné klima.

Vneste do ložnice podzimní náladu

Podzim se pomalu vkrádá do naší nálady, ale také do našich příbytků. Přivítat jej můžete i v ložnici. Vsaďte na ložní povlečení v barvách podzimu, tedy s odstíny oranžové, vínově červené, olivově zelené či hořčicově žluté. Navodíte si tu správnou náladu konce roku a zároveň budete hned ráno vědět, do jakého ročního období vstáváte. Stejnou strategii ostatně můžete přijmout i v rámci zbylých částí roku. Povlečení na zimu volte spíše flanelové a laďte jej do bílé se šedou, které poskytnou pocit útulnosti. Na jaře zase projevte radost veselými barvami.

Tip na článek:  Pružinové matrace v nové úpravě

Aby se vám dobře bydlelo

Nikde není psáno, že právě do ložnice nemůžete použít interiérové doplňky, které vám pomohou vykouzlit její jedinečné klima. Základem ložnice, ve které si opravdu odpočinete, jsou ale tlumené barvy, které dokážou navodit pocit klidu a bezpečí. Ideální je olivově zelená, blankytně modrá, pastelově žlutá anebo světle šedá. Zlaté pravidlo zní, že do ložnice patří spíše chladnější barvy, případně pastelové tóny těch teplých. Při vnášení barev do ložnice buďte proto umírnění. Vyřádit se můžete právě na doplňcích, které mohou být výrazné a nápadité, právě z toho důvodu, že není problém je čas od času vyměnit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *