Tajemné orchideje potěší nejen každou ženu

Toužíte po tom, abyste se stali pěstiteli, avšak nemáte možnost založit si zahrádku? Přemýšleli jste už někdy o vybudování takového domácího ráje pro rostlinky, konkrétně tedy pro krásné a exotické orchideje? Anebo jste si zakoupili orchidej a vůbec netušíte, jak se o ni starat?

V každém případě by Vám měl pomoci tento článek, čtěte dále a dozvíte se několik typů, triků a tajných rad pro to, aby Vaše stávající i budoucí orchideje u Vás našly to, co potřebují ke spokojenému životu. Možná Vás někdy napadlo, že orchideje, které si tu a tam koupíte v supermarketu, nebudou tolik náročné na péči, jako ty skvostné květiny z botanických zahrad. Jedno mají ale oba druhy společné – mnoho vody se v jejich očích zrcadlí jako největší nepřítel, tedy až po naprosto neschopném pěstiteli. Mnoho parády orchideje nenadělají ani v případě, když budou napadené několika škůdci najednou. A ani přímé slunce nebude tím pravým, co by taková orchidej potřebovala. Zkrátka všeho moc škodí. Ale nebojte se, i když to teď tak možná nevypadá, ale obecně se orchideje řadí k těm méně náročným pokojovým rostlinám, které udělají opravdu hodně parády, když se to „ s nimi umí“.

Tip na článek:  Tři dny ruční práce, které si navléknete na zápěstí

Jako na světě existují různí lidé, tak i u orchidejí rozlišujeme různé druhy. Při prvním přiblížení se liší především opravdu odlišnou pořizovací cenou. Jestliže se řadíte k totálním pěstitelům-začátečníkům, raději sáhněte po odkvetlých rostlinkách, jež seženete za daleko nižší částky. Zjistíte tak, které z orchidejí budou prospívat Vaše domácí podmínky, a jež uhynou po několika málo chvílích. Takřka vše záleží na intenzitě slunečního záření, teplotě a vlhkosti. První dva faktory můžete ovlivňovat, avšak s rosením to už je trošku složitější. Občas sice můžete rosit, ale přeženete-li to, počítejte s plesnivěním listů a úhynem orchidejí. Držte se tedy rady, že ne všechny druhy orchidejí vyžadují stejné podmínky, a nepočítejte s tím, že můžete zároveň pěstovat diametrálně rozdílné orchideje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *