Kouzlo hořícího krbu bez ohně?

Toužíte po tom uvelebit se na pohovce a dopřávat si pohledu do plápolajícího ohně doprovázeného praskáním dřeva, váš byt či dům vám pořízení vlastního krbu neumožňuje a nechcete se touto skutečností smířit? Jedno řešení tu přeci jen pro vás je. Můžete si pořídit relaxační DVD, které obsahuje smyčku filmu právě s doutnajícími poleny, šlehajícími plameny a nezaměnitelným zvukem hořícího dřeva. 

Stačí k tomu málo. DVD přehrávač, televize a disk s programem hořícího krbu. Vaše televize se tak promění v krb a vytvoří útulnou atmosféru ne nepodobnou té, pokud by vám ve skutečném krbu plápolal opravdový oheň. DVD s živým ohněm jsou nafilmována HD kamerami, obraz je realistický a díky použití kvalitního zvukového zařízení při nahrávání je zvuk praskajícího dřeva od toho skutečného téměř k nerozeznání. Tato DVD lze pořídit již i v širokoúhlé verzi.

Disky obsahují zpravidla pět titulů v délce 10 – 25 minut, takže váš krb vám nezevšední. Obvyklá celková délka disku bývá necelá hodina a půl, ale na výběr je také dvouhodinová varianta XL. Můžete si zvolit také další možnost – klasický krb, vánoční krb, nebo třeba takový, kde se zvuky hořícího dřeva mísí se zpěvem ptáků. Další alternativou je doprovod praskání dřeva hudbou. Jednotlivé tituly se vždy automaticky opakují, takže takto můžete relaxovat bez omezení libovolně dlouhou dobu.

Tip na článek:  Jaký je nejlepší vánoční stromeček?

Hořící dřevo v televizi vám dopřeje pocitu, jako to, které hoří ve skutečném krbu, ovšem nehřeje. Tato skutečnost je zase vykompenzována tím, že s virtuálním krbem nebudete mít žádnou práci. Žádné saze, žádné přikládání. A na rozdíl od pořízení opravdového krbu vás tato krásná iluze vyjde neskutečně levně, v řádu pár stokorun.

Disků přinášejících do našich příbytků iluzi je celá řada a kromě praskajícího ohně si můžete vybrat také třeba sladkovodní i mořské akvárium s rybičkami, lesní říčky a vodní kaskády, květiny či poletující motýly. Kouzlu hořícího krbu však nejspíš podlehnete nejsnáze.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *