Nebojte se pruhů a proužků – vnesou do vašeho bydlení hravost

Nebojte se pruhů a proužků - vnesou do vašeho bydlení hravost
Nebojte se pruhů a proužků – vnesou do vašeho bydlení hravost

Pamatujete si na období, kdy byly všude samé puntíky? Nyní jsou v centru pozornosti pruhy a proužky. Pohráváte-li si s myšlenkou na nový design interiéru, možná byste je měli do svého konceptu zahrnout. A protože se nic nemá přehánět a dělat bezmyšlenkovitě, inspirujte se tímto článkem. Společně s odborníky z řemeslnického cechu EKOMPLEX jsme pro vás připravili tipy, jak se s proužkovým šílenstvím vypořádat.

Záclony a závěsy

Jak na pruhy v oknech? Nestárnoucí vzor je jako stvořený pro záclony. Vertikální pruhy by měly být doplněny horizontálními žaluziemi – to kvůli narušení svislé linie. Dobře mohou vypadat i retro závěsy se šikmými pruhy. Zlatou klasiku představuje černobílá kombinace.

Stěny

Malíři Jihlava upozorňují, že stěny tvoří největší pohledovou plochu, a proto byste si měli vzorování důkladně promyslet. Bez předchozích zkušeností raději volte méně nápadné a bledší barvy.

Tip na článek:  5 rad, jak moderně zařídit obývací pokoj a nenadělat přitom zbytečné chyby

Natěrači Jihlava mají velmi dobré zkušenosti s kombinacemi několika odstínů jedné barvy (např. zelená a o dva odstíny světlejší zeleň). Nicméně odvážným štěstí přeje – kontrast dominantního a doplňkového tónu vnese jedinečnou atmosféru do každé místnosti.

A co udělá malíř pokojů v případě, kdy to s kontrastem přeženete? Několik pruhů přemaluje šedou, bílou či černou, čímž přeplácanou stěnu „naředí“.

Nábytek a doplňky

Pokud se vám pruhovaný nábytek jeví jako zbytečná „divočina“, nenechte se mýlit. Co se týče dřevěného nábytku, můžete mu dodat punc jedinečnosti pomocí samolepících tapet. A v nabídce čalouněných pohovek určitě najdete i velmi elegantní kousky s méně výraznými barvami.

Na pruhovanou pohovku raději volte jednobarevné polštářky (anebo to nakombinujte opačně – pruhované polštářky a jednobarevná pohovka). Proužky však můžete přidat na jiné doplňky – třeba na stínítka od lamp, koberce a přehozy. Velmi stylově vypadají vedle sebe položené proužky s různou šířkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *