Proč se vyplatí kvalitní jídelní stůl z masivu

Útulný domov je sen každého z nás. S tím souvisí nejen příjemné prostředí, ale také krásný design. Někteří dávají přednost společně strávenému času v obývacím pokoji, jiní se zase rádi sejdou u dobrého jídla u jídelního stolu. V takovém případě si chcete sednout ke kvalitnímu stolu, který nejen skvěle poslouží svému účelu, ale také dodá naprosto perfektní vzhled vašemu interiéru.

Proč se rozhodnout pro masivní jídelní stůl?

Někteří dávají přednost spontánnosti, kdy se zkrátka rozhodnou, že zrovna teď potřebují nový jídelní stůl. Není divu, že nejčastějším řešením je cesta do obchodu, kde mají stolů mnoho, ale všechny jsou naprosto totožné.

Jestliže se vám vybraný stůl líbit v obchodě, u vás doma bude brzy okoukaný. Což je zkrátka dost nepříjemná výhoda sériové výroby, kdy nemáte nic originálního.

Druhou možností pro výběr nového stolu, jsou industriální jídelní stoly, které si můžete nechat vyrobit. Jedná se o masivní dřevěné jídelní stoly, které jsou zasazeny do kovové konstrukce. Stoly mají několik předností, ale také se krásně přizpůsobí vašemu prostředí. Pokud potřebujete speciální tvar, aby vám sedl do jídelny, stačí jen zadat rozměry a nechat si stůl vyrobit na míru.

Rodinná firma Majstrštych se zakládá na kvalitě a ručí za každý výrobek. Všechny produkty, které pod jejich rukama vzniká, jsou výhradně české. Jejich nápad nevychází z vidiny zisku, nýbrž vlastní zkušenosti získat do domu nádech přírody a kvality.

Jaké jsou výhody masivních jídelních stolů?

Dřevo má všeobecně velice dobré ohlasy, proto je také v poslední době často vyhledávané. Základní charakteristikou je kvalita, obnovitelnost a trvanlivost. Pro oko jsou dřevěné výrobky oslnivé, pro dotek i velice příjemné, jako bonus si z lesa odnáší příjemnou vůni. Výroba stolů má hned několik předností, čímž ohromí nejednoho zákazníka.

Tip na článek:  Kuchyňský robot – vítaný společník

Praktičnost

Jídelní stůl s kovovýma nohama je kombinace síly a elegance. Navíc jej firma vyrábí tak, aby se kovové nohy daly snadno odšroubovat od stolu, není použité žádné lepidlo, snadno s nimi tak můžete manipulovat do jiné místnosti nebo bytu. I přesto si na stěhování stolu musíte pozvat více lidí, masivní deska stolu se poměrně pronese.

Péče o stůl

Stůl má příjemný povrch a snadno se udržuje. Dbejte na to, aby byl stůl v suchu, povrch můžete snadno otřít. Přibližně 2x do roka si udělejte více času, připravte si vosk na dřevo a stůl řádně ošetřete. Kvalitní péče se odráží od životnosti stolu. Výrazně se nedoporučuje kontakt se silikonovými přípravky. Je také zvykem, že se po několika letech nechávají renovovat.

Zlomená noha u plastové stolu může rovnou do kontejneru, rozbitý stůl z dřevotřísky může ten plastový následovat, což je hlavní rozdíl u kvality stolu. Masivní jídelní stoly se dají snadno opravit a poškození ani nepoznáte.

Kvalitní investice

Za kvalitu se platí, a v tomto případě to platí obzvláště. Mezi nejvyhledávanější patří dubové jídelní stoly, které vydrží i několik desítek let. Dub má krásné dřevo, se kterým se i precizně pracuje.

Vybrat si také můžete, zda chce jako materiál použít dřevo, které má suky nebo ne, což je vzhledově velmi individuální rozhodnutí. Zakoupením kvalitního masivního jídelního stolu vlastně také šetříte svoji peněženku, neboť nemusíte do budoucna kupovat žádné další stoly.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *