Pozvěte do své koupelny barvy a vzdušnost díky nápaditým obkladům

Koupelny bývají poměrně malými místnostmi, které je obtížné zařídit tak, abychom se v nich cítili komfortně a útulně. Pokud ovšem vsadíte na ta správná řešení a materiály, budete výsledkem příjemně překvapeni.

Jedním z nejvíce opomíjených aspektů bývá dekorace stěn. Velké jednobarevné plochy totiž mnohdy opticky zvětšují využívaný prostor, tak proč je tříštit jakýmkoliv vzorem nebo jinou výzdobou? Ovšem správně navržené mozaiky a obklady vám naopak v tomto směru mohou významně pomoci.

Jak vhodně vybrat barvy

Když se řekne mozaika, vybaví se nám pravděpodobně umělecké dílo, které doslova přetéká barvami. Ovšem nemusí tomu tak být. Moderní mozaiky mohou být i jednobarevné nebo s velmi střídmými vzory, přesto však působí velmi dekorativně a efektně.

Do malé koupelny se všeobecně hodí spíše světlejší nábytek. Aby však nepůsobila fádně a bez nápadu, vyplatí se ho podtrhnout právě vhodně zvolenými dekoracemi. Ale pozor na jejich přílišnou rozmanitost. Všeobecně platí, že se vzorem by měla být nanejvýše jedna stěna, případně je možné mu věnovat nějaký omezený prostor (kupříkladu ten okolo vany). Naopak máte-li nábytek výrazný, pak vsaďte na obklady jednotné barvy.

Tip na článek:  Rozkládací lůžko a sklápěcí postel, chytré řešení pro malý byt

Mozaiku není nutné lepit kousek po kousku

Zalíbil se vám mozaikový obklad, ale máte obavy, zda ho zvládnete aplikovat? To vůbec není třeba, ten moderní se totiž dodává rovnou po celých „sesazených“ dílech, jejichž aplikace není obtížnější než obyčejné kachličkování.

A nezáleží na tom, zda se vám zalíbila skleněná mozaika nebo kovová mozaika. Podmínky jsou u obou stejné. Vše však musíte nakupovat u specialistů, kteří se ve svém oboru opravdu vyznají. Jen tak bude zaručeno jednoduché použití i efektní vzhled. A kam se obrátit? Vyzkoušejte Rdkachle.cz. K mání jsou tu mozaiky mnoha barev i vzorů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *