Velká psí plemena

Jean-Alain / Pixabay

Říká se, že pes je nejlepší přítel člověka. Je věrný, je přátelský a je oddaný a právě kombinace těchto jeho vlastností z něj dělají nejoblíbenějšího domácího mazlíčka mnoha rodin. Pokud i vy přemýšlíte nad pořízením pejska, pak vás bude jistě zajímat, jaké plemeno je pro vás tím pravým.

Malý, nebo velký?

Každého z nás již jistě napadlo, jestli je lepší malý, nebo velký pes. Pravdou je, že na tuto otázku neexistuje jednoznačná odpověď a neexistuje ani jednoznačný návod na to, jak velké plemeno je tím pravým pro vás. Vždy záleží na vašem vkusu, vašich možnostech a také na tom, jaké vlastnosti u psa hledáte. A proto vám přinášíme následující článek, v němž si představíme vlastnosti dvou velkých plemen.

Bernardýn – pes, který není jen záchranář

Bernardýn je vnímán jako pes záchranář. Většina z nás ho má zafixovaného jako to mohutné psisko se soudkem kolem krku. Mimo to jsou bernardýni výbornými rodinnými společníky s dobrosrdečnou povahou a širokým srdcem. Bernardýn vás jistě uchvátí svou trpělivostí a odhodlaností. Díky všem těmto vlastnostem je bernardýn skvělým canisterapeutem, vždyť jak úžasný musí být pocit přitulit se k jeho chundelaté srsti.

Tip na článek:  Cestování vs. ubytování

Rhodský ridžbek – pes, co vás uchvátí

Rhodský ridžbek je nádherný impozantní pes, který dokáže okouzlit každého. Ukrývá se v něm však i mnohem více. Jde inteligentního, věrného a odvážného psa. A právě tyto jeho vytříbené vlastnosti a také jeho dokonalá schopnost přizpůsobit se životu páníčka z něj dělají naprosto dokonalé plemeno. Včetně toho jde o plemeno známé svou rychlostí, obratností a hbitostí. Co se historie ridžbeka týče, nejde o nijak staré plemeno. Jedná se totiž o slepence z několika protichůdných plemen (dog, chrtů a teriérů), které bylo přivezeno z Rhodezie.

Ať už se rozhodnete pro plemeno malé, či velké, vše potřebné pro nového člena své rodiny seženete v obchodě Můj Mazlík.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *