Domácí infrasauna krok za krokem

Domácí infrasauna krok za krokem
Domácí infrasauna krok za krokem

Doba se mění a domácí infrasauna už nemusí být zvláštností ani v panelákovém bytě. Z vlastní zkušenosti víme, že v sousedním Německu se jako standardní výbava některých nově postavených bytů nabízí i infrasauna nebo finská sauna – podle preferencí budoucího majitele bytu.

Pro infrasaunu najdete místo v každém bytě

Pokud je infrasauna do bytu vaším snem, lze ho uskutečnit i v koupelně malého 1+1. Infrasauna má, na rozdíl od finské sauny, tu výhodu, že se v ní během saunování sedí, takže jí stačí opravdu malý prostor. Ta nejmenší (a stále pohodlná) infrasauna se vtěsná na půdorys jen o málo větší, než má standardní sprchový kout – stačí jí plocha 1,2m2.

Pro infrasaunu najdete místo v každém bytě
Pro infrasaunu najdete místo v každém bytě

Domácí infrasaunu můžete umístit:

  • do koupelny
  • do samostatné vnitřní místnosti (například místo komory)
  • do přístavby k venkovní stěně domu
  • jako samostatnou venkovní kabinu na zahradu nebo na terasu

Samozřejmě i zde platí, že chce-li si saunování v infrasauně užívat více osob společně, je potřeba více místa a tím pádem větší stavební plocha.

Tip na článek:  Profesionální řešení venkovních schodišť je synonymem pro firmu Presbeton!

Plánujeme vlastní infrasaunu – jak začít?

Pokud už máte vybraný vhodný prostor, máte to nejsložitější za sebou. Vyberte si vhodného a osvědčeného dodavatele své budoucí domácí infrasauny a nechte si zpracovat návrh a vizualizaci.

Infrasauna, jako každá stavba, vyžaduje určitou stavební přípravu – dokonale rovné stěny a podlahu, odvětrání vzduchu a elektrickou přípojku. Konstrukční materiály pro infrasaunu volte s rozmyslem – nespokojte se v žádném případě s levným českým smrkem, ale vyžadujte skandinávský smrk, cedr, nebo kanadský jedlovec. K izolaci využijte určitě minerální vatu a na parozábraně nešetřete, chtějte co nejsilnější hliníkovou fólii o tloušťce alespoň 50 mikronů.

Plánujeme vlastní infrasaunu – jak začít?
Plánujeme vlastní infrasaunu – jak začít?

Abyste si saunování v infrasauně maximálně užívali, myslete i na detaily, které vám relaxaci zpříjemní. Na výběr je osvětlení stropu jako hvězdné nebe, prosklené stěny, vestavěné reproduktory nebo automatický dávkovač aroma. To vše umí udělat z „obyčejného saunování“ výjimečný zážitek a účinky infrasauny na tělo i ducha znásobit.

Pro návrh a stavbu své infrasauny můžete vyzkoušet a nezávazně oslovit i českého výrobce SaunaSystem. Vyrábí infrasauny i sauny na míru už od roku 2003 a mají v Praze – Uhříněvsi saunový Showroom, kde si můžete sauny i infrasauny prohlédnout na vlastní oči a třeba si je i vyzkoušet.

www.saunasystem.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *