Jak připravit espresso z kávy Arabica a Robusta pomocí automatického kávovaru

Připravit lahodné espresso je tak snadné! Pokud k tomu použijete kvalitní automatický kávovar a vybraná zrnka kávy Arabica, či v kombinaci s robustou, výsledek bude ohromující.

Jaká zrna kávy pro přípravu espressa použít?

Výběr vhodných kávových zrn je pro chuť a vůni kávy rozhodující. Při výběru kávy Arabica doporučujeme použití kvalitních bobulí, například z Peru. Kávová zrna se nejdříve musí správně navážit a dobře namlít. Množství kávy je jedním z nejdůležitějších parametrů pro přípravu lahodného šálku espressa. Množství se určuje podle stupně pražení. U tmavších zrn volíme menší množství, kolem 8 g na jednu porci espressa. U světlejších zrn je množství kolem 10 g. Následuje precizní mletí kávy. Automatické kávovary mají kvalitní mlecí mechanismus, který zajistí náležitou extrakci kávy. Dobře nastavený mlýnek je základem správné přípravy espressa a jeho dovednost mletí je pro vás zásadní.

Tip na článek:  Rodinné balení aneb pohodlný spánek pro všechny

Pro výrobu kávy používejte filtrovanou vodu

Chuť espressa ovlivňuje kromě kávových zrn také voda. Používat bychom měli filtrovanou vodu, ta je totiž zbavena veškerých pachů, nežádoucích chutí a nečistot. Filtr také odstraňuje minerální látky z vody a zamezuje usazování a tvorbě vodního kamene v kávovaru. Škody způsobené používáním nefiltrované vody mohou být nákladné na opravu.

Je váš kávovar dobře seřízený?

Pravidelná péče o kávovar výrazně prodlužuje jeho životnost a zajišťuje dokonalou chuť každé připravené kávy. Je váš kávovar správně seřízený a dobře odvápněný? Zavolejte si k nám pro servis kávovarůV dohodnutém čase si u vás v Plzni a okolí kávovar vyzvedneme zdarma, nebo jej stačí předat našemu kurýrovi.

Servis kávovarů doporučujeme provádět každé 1 – 2 roky. Během servisu naši technici seřídí mlýnek, vymění těsnění, provedou čištění trysek a nakonec provedou tlakovou zkoušku. U opravy kávovarů napojíme přístroj na diagnostiku. Obratem vás budeme informovat o jeho stavu i s cenovou nabídkou na opravu. Je na vás, zda si kávovar necháte opravit. Pokud se kávovar nevyplatí opravovat, můžete si u nás vybrat například zánovní kávovar s minimálně roční zárukou nebo repasovaný model.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *