Jak připravit espresso z kávy Arabica a Robusta pomocí automatického kávovaru

Připravit lahodné espresso je tak snadné! Pokud k tomu použijete kvalitní automatický kávovar a vybraná zrnka kávy Arabica, či v kombinaci s robustou, výsledek bude ohromující.

Jaká zrna kávy pro přípravu espressa použít?

Výběr vhodných kávových zrn je pro chuť a vůni kávy rozhodující. Při výběru kávy Arabica doporučujeme použití kvalitních bobulí, například z Peru. Kávová zrna se nejdříve musí správně navážit a dobře namlít. Množství kávy je jedním z nejdůležitějších parametrů pro přípravu lahodného šálku espressa. Množství se určuje podle stupně pražení. U tmavších zrn volíme menší množství, kolem 8 g na jednu porci espressa. U světlejších zrn je množství kolem 10 g. Následuje precizní mletí kávy. Automatické kávovary mají kvalitní mlecí mechanismus, který zajistí náležitou extrakci kávy. Dobře nastavený mlýnek je základem správné přípravy espressa a jeho dovednost mletí je pro vás zásadní.

Tip na článek:  Římské rolety proměňují zastínění pokoje v estetické kouzlo

Pro výrobu kávy používejte filtrovanou vodu

Chuť espressa ovlivňuje kromě kávových zrn také voda. Používat bychom měli filtrovanou vodu, ta je totiž zbavena veškerých pachů, nežádoucích chutí a nečistot. Filtr také odstraňuje minerální látky z vody a zamezuje usazování a tvorbě vodního kamene v kávovaru. Škody způsobené používáním nefiltrované vody mohou být nákladné na opravu.

Je váš kávovar dobře seřízený?

Pravidelná péče o kávovar výrazně prodlužuje jeho životnost a zajišťuje dokonalou chuť každé připravené kávy. Je váš kávovar správně seřízený a dobře odvápněný? Zavolejte si k nám pro servis kávovarůV dohodnutém čase si u vás v Plzni a okolí kávovar vyzvedneme zdarma, nebo jej stačí předat našemu kurýrovi.

Servis kávovarů doporučujeme provádět každé 1 – 2 roky. Během servisu naši technici seřídí mlýnek, vymění těsnění, provedou čištění trysek a nakonec provedou tlakovou zkoušku. U opravy kávovarů napojíme přístroj na diagnostiku. Obratem vás budeme informovat o jeho stavu i s cenovou nabídkou na opravu. Je na vás, zda si kávovar necháte opravit. Pokud se kávovar nevyplatí opravovat, můžete si u nás vybrat například zánovní kávovar s minimálně roční zárukou nebo repasovaný model.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *