Růst ceny zlata je šokující

Zlato neustále stoupá na ceně, tudíž je třeba se zamyslet, zda nenadešel správný čas si nějaký kousek pořídit a zanechat po sobě něco cenného nejen pro děti, ale také pro další generace. Zlato tady totiž bude stále, i když mnohé věci se během života mnohokrát změní.

Ceny zlata letí vzhůru

O investice do zlata se můžete zajímat kdykoliv. I vy můžete brzy patřit mezi ostřílené znalce. Co se děje v současné době na trhu se zlatem? Jeho ceny rostou ohromujícím způsobem. Je jasné, že díky němu můžete uchovat hodnotu majetku a patří též k oblíbeným nástrojům výhodného zúročení úspor. Zlato překonalo hodnotu 1945 amerických dolarů za jednu unci v posledních dnech. Raketový růst nepřišel jen tak znenadání, protože již od začátku roku se dala zaznamenat rostoucí cena zlata. Naspořené finance vkládají investoři do nejrůznějších druhů zlatých mincí a slitků. Vývoj cenových křivek můžete pohodlně sledovat na internetu. U nás se obecně nakupuje v korunách, ale grafy pochopitelně ukazují vývoje v jiných měnách, nejčastěji v amerických dolarech.

Tip na článek:  Lodžie vs. klasika

Důležité nákupy zlata

Investiční zlato má nejvyšší ryzost – 24 karátů, dostanete ho ve formě mincí a slitků, které si kupující pořídí a odnese s sebou. Doma ho většinou ukládá do trezoru. Jedná se o fyzické vlastnictví zlata, což znamení osvobození od DPH a o bezpečnost investice. Zlaté cihly jsou k dispozici nejen pro velké, ale i pro malé investory. Nakoupíte rychle a spolehlivě přímo u specialistů, například na obsáhlém webu tradičního českého dodavatele zlatých slitků a mincí Zlate-mince.cz, kde vám neuniknou ani aktuální vývoje cen zlata. Mimochodem, do nákupu zlata se pustila i dosud zdrženlivá Česká národní banka. Nakupování zlata je totiž pro Čech stále dost výhodné, a to díky silné koruně. Pokud by oslabila, třeba o jednu korunu, cena kilogramu zlata by hned stoupla o více než padesát tisíc korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *