Akvaristika není jen pro důchodce

Barevné rybičky, šumění moře, písčité pláže… Sen snad každého milovníka tepla a přírody. Je snad jasné, že pokud bydlíte v České republice, můžete na takový luxus zapomenout. I když…

Přemýšleli jste už někdy o možnosti pořízení akvária plného pestrobarevných rybiček, šneků a jiných vodních tvorečků, kteří tak blízce navozují atmosféru slunných prázdnin strávených u moře? Že ne? Tak to máte tu nejvyšší příležitost, abyste si založili takové domácí akvárium.

Nezáleží na tom, zda si vytvoříte sladkovodní, či to, jenž bude plné slané vody. Ale věřte, že každé má svoje specifické požadavky, které se nejlépe dozvíte od zaměstnance kvalitního zverimexu, chovatele akvarijních ryb nebo jiného milovníka tohoto malého vodního světa. Co všechno si ujasnit před tím, než si zakoupíte spousty rybiček a umístíte je do akvária? Tak především se rozhodněte, stejně jako u každého živého tvora, zda máte dostatek času se o akvárium starat, pečovat o něj a nechcete si jej pořídit jen jako pěkný kousek nábytku, který by se Vám doma nádherně vyjímal.

Tip na článek:  Vybíráme stavební firmu v 5 jednoduchých krocích

Nebojte, není to žádná věda. Stačí správně začít, přidat trošku svědomitosti, času, prostředků a brzy se z prázdného kusu skla stane domov pro nejednu rybičku. Nejprve si ale promyslete, kolik místa jste ochotní a schopní dát akváriu k dispozici. Budete se možná divit, ale takové akvárium plné vody něco málo váží. Pořídíte-li si kupříkladu akvárium středního rozměru, počítejte minimálně se sto padesáti kilogramy hmotnosti. Zkrátka si stačí vzpomenout, že jeden litr vody, to je také jeden kilogram vody. A něco také váží štěrk na dně a samotné akvárium. Poté se už jen stačí podívat do zverimexu, či raději, do akvaristiky, kde už Vám poradí se vším ostatním jako je výběr osadníků Vaší nádrže, vhodná technika a podobné. Pamatujte, že akvaristika není jen pro důchodce, ale pro všechny milovníky přírody!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *