Kvalitní káva kdykoli a kdekoli, a to bez jakéhokoli příslušenství? Perfektní řešení skutečně existuje

Pokud rádi cestujete, pak jste se už určitě setkali s tím, že vám chyběla opravdu dobrá káva. Ne každá kavárna s tou čerstvě namletou je totiž zárukou skutečně perfektního prožitku – a o cestách do přírody snad ani nemá cenu hovořit.

Ale káva je zkrátka káva. Spojujeme si ji s příjemně strávenými chvílemi a nedáme na ni dopustit. Kvalitní zrnková káva dokáže navíc dodat energii a podpoří naši mysl svou báječnou chutí a vůní.

Příprava kávy na cestách aneb vietnamský způsob

Pokud se nechcete zahazovat s instantní kávou, docela jistě vás potěší fakt, že mletá káva se dá připravit i s naprostým minimem pomůcek. Stačí jen vědět, jak na to. Skvělým tipem je v tomto ohledu káva připravovaná na vietnamský způsob. Menší nevýhodou je, že si musíte koupit speciální sadu pro její přípravu, která obsahuje takzvaný Phin filtr.

Namletou kávu pak stačí vložit do filtru a vše naplnit horkou vodou (zpočátku se lije menší množství a zhruba po půl minutě se sada dolije doplna). Káva bude pomalu překapávat a celý nápoj je hotový asi po pěti minutách. Bohužel tento způsob přípravy vyžaduje kromě nákupu speciální sady i trochu zkušenosti s hrubostí mletí. Jinak kávu velmi snadno přelouhujete nebo z ní naopak nedostanete vše, co v sobě ukrývá.

Tip na článek:  Nečekejte na podzim s novými trendy v bydlení

Moderní řešení a praktický filtr

Ale co když máte k dispozici opravdu jen hrnek a vodu z rychlovarné konvice? Pak vám vhod přijde káva do kapsy. Jde o speciální filtr s kávou, který se nasazuje na hrnek a zalévá horkou vodou. Vše je již připraveno a namleto na tu správnou hrubost. Vám tedy opravdu stačí jen svou kávu zalít vodou. Více podrobností zjistíte na stránkách Kavadokapsy.cz, kde si můžete vybrat i z mnoha různých druhů káv, a to nejen do kapsy. Čerstvou a výbornou kávu k můžete mít opravdu vždy po ruce.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *