Seznamujeme se s andulkami aneb zajímavosti, které se andulek týkají

Seznamujeme se s andulkami aneb zajímavosti, které se andulek týkají
Seznamujeme se s andulkami aneb zajímavosti, které se andulek týkají

Chov ptactva se v současné době stává opět oblíbený. Málokdo ví, že se jedná o jeden z nejstarších koníčků. Jak se však všechno z minulosti vrací do módy, ani u chovu andulek a papoušků tomu není jinak. I když se už nechovají s takovou oblibou holubi, kteří se těšili v minulosti velkému úspěchu, chovají se teď hlavně papoušci a mezi nimi je i papoušek vlnkovaný čili takzvaná a už zmiňovaná andulka.

Andulky jako takové jsou velice oblíbené mezi chovateli, a to i mezi chovateli-začátečníky. Jsou to krásně zbarvená, společenská stvoření, která ke svému spokojenému životu mnoho nepotřebují. Vesměs potřebují jenom jediné, a sice vhodnou ptačí klec, která bude plná hraček. Takovou klec doporučujeme sestavit ze stavebnice Aluhobby. Není nic zábavnějšího, než skládat z hliníkových profilů a dalších součástek příbytek pro vašeho okřídleného společníka!

Jelikož jsou andulky tak oblíbeným a hojně chovaným tvorem, prozraďme si pár zajímavostí, které se jich týkají.

Zajímavá fakta o andulkách

  • Věděli jste, že některé andulky se mohou své první slovo naučit i po dvou týdnech u svého nového majitele? Mluvení je však u andulek velice individuální. Zatímco některé se naučí mluvit po dvou týdnech, jiné po dvou měsících, jiné nikdy.
  • Věděli jste, že se jako podestýlka klecí pro ptáky nesmí používat noviny nebo letáky, které jsou z lakovaného papíru? Ideální je karton.
  • Věděli jste, že i andulky musí mít ve svém malém těle dostatek jódu a dalších minerálů? O to se jim postaráte tak, když do jejich klece dáte jódovou kostku nebo minerální blok.
  • Věděli jste, že andulkám musíte opravdu denně měnit vodu? Voda byla podle odborníků měla být odstátá a neměla by být úplně studená.
  • Věděli jste, že andulka si musí na člověka zvykat opravdu od raného mládí? Jinak zůstane plachá a nebude ji možné ochočit.
  • Věděli jste, že když andulka změní své chování, může to znamenat, že je nemocná? Typickými příznaky je snížená tělesná aktivita, více odpočinku, častější spánek, který je zároveň delší.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *