Víme, které moderní materiály vévodí ložnicím a jaké mají výhody

Ložnice je místem, kde trávíme značnou část dne. Některé odhady uvádějí, že dokonce třetinu svého života prospíme a prolenošíme na matraci! Stavět tedy vybavení této místnosti na okraj našeho zájmu by byla velká škoda.

I proto přichází výrobci stále s dalšími a dalšími novinkami, jejichž prostřednictvím se nám snaží pobyt zde maximálně zpříjemnit. Pojďte se seznámit s těmi nejzajímavějšími.

Mikroplyš je do našich studených domovů jako stvořený

Přiznejme si to – zimní měsíce k našemu pohodlí právě přívětivé nejsou. Ovšem stejně tuhé (a mnohdy ještě tužší) zimy mají v Japonsku. Není tedy divu, že právě tady začali v 50. letech minulého století vznikat první mikromateriály. Umělý semiš, fleece a mikroplyš – tak šly za sebou. Mikroplyš je tedy výkřikem toho nejlepšího, co je dnes k dostání.

Uplatní se nejenom  v ložnici, ale také na textilní dekorace. Na omak je totiž velmi příjemný. Snadno se čistí (jako bonus je antibakteriální), lehce se udržuje (není nutné ho žehlit) a v neposlední řadě se pyšní i skvělými termoregulačními vlastnostmi. Skvěle vás tedy zahřeje, ale zároveň se pod ním nezpotíte.

Tip na článek:  Zachytávání dešťové vody aneb Co se vyplatí vědět o retenční nádrži

Mikrovlákno jako materiál budoucnosti

Rádi se obklopujete moderními věcmi? Chcete, aby bylo vaše povlečení výjimečné, ale přitom lehké a snadné na údržbu? Pak vyzkoušejte mikrovlákno – rychle schne, neopírá se a pyšní se stejnými vlastnostmi jako pravé hedvábí. V zimě vás tak zahřeje a v létě naopak příjemně zchladí. Nebudete tedy muset svou výbavu do ložnice dělit na „letní a zimní.“

Koneckonců – jeho unikátní vlastnosti jsou známé například z rychleschnoucích utěrek nebo savých ručníků a dalších produktů užitkové galanterie. Proč si tedy jeho výhody nedopřát i v ložnici? Jde o materiál vhodný i pro nejmenší miminka – tak přívětivý k pokožce je.  Chcete dát přednost zajímavým vzorům a kvalitní úpravě? Vsaďte na e-shop Mikaton, který se na tento sortiment dlouhodobě specializuje.

Interior Design Bedroom D Mockup  - tungnguyen0905 / Pixabay
tungnguyen0905 / Pixabay

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *