Kde je vhodné použít foukanou izolaci?   

Foukaná izolace je jednou z nejúčinnějších metod, jak zateplit dům nebo průmyslový objekt (podobně jako stříkaná izolace). Pro jaké prostory se hodí a proč je tolik výhodná při opravě stávající izolace domů?

Rychlá návratnost investice

Zatímco v minulém století nebyl kladen důraz na hydroizolaci a zateplení budov, v dnešní době, kdy stále vzrůstají ceny energií, se stále více zamýšlíme nad tím, jak náš domov či průmyslový objekt zateplit a zamezit tak energetickým ztrátám. Bylo spočítáno, že návratnost foukané izolace se projeví již za 5 let. Navíc se jedná o jedno z nejúčinnějších a nejtrvalejších řešení zateplení.

Nové i stávající objekty

Foukaná minerální izolace je dobré řešení nejen pro novostavby, ale je to ideální myšlenka pro doplnění či opravu stávající izolace u starších budov. Při metodě foukání navíc nedochází ke vzniku tepelných mostů, foukaný materiál totiž zaplní celý prostor. Je tedy vhodné ji zvolit i v případě, že potřebujete zateplit těžce přístupná místa nebo jednotlivé dutiny v konstrukci.

Tip na článek:  Trombeho stěna, aneb jak bydlet moderně a přesto šetrně

Do jakých prostor se hodí

Využití foukané izolace se nabízí například pro prostory stropních konstrukcí, volných ploch na nepochozí půdě, v dutých stěnách panelových domů, v dutých stropních konstrukcích, nebo v prostorech plochých pultových střech. Zateplení touto metodou se skvěle osvědčilo v případě, že lidé zateplovali podkrovní prostory, nebo si přáli odizolovat půdní prostor, kde jim vznikaly tepelné mosty.

Bez odpadu a nepořádku

Foukaná izolace je rychlou metodou, při které navíc nevzniká žádný odpad a nepořádek. Jednoduše se vytvoří otvory pro nafoukání izolace a potřebné prostory se vyplní izolantem. Minerální vata má kromě výborných izolačních vlastností také nízkou hmotnost, takže nijak nezatíží vaše stavební konstrukce.

Izolace formou foukané izolační vrstvy je ideální řešení pro novostavby i objekty, u kterých je třeba doplnit nebo opravit stávající izolaci.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *