5 největších výhod dřevěných euro oken

Preferujete přírodní materiály a rozhodli jste se proto, že dáte přednost dřevu před plastem? Plastová a dřevěná okna mají své specifické výhody i nevýhody a obecně nelze určit, která z nich jsou lepší. V případě kvalitních dřevěných euro oken však chybu rozhodně neuděláte. Prozradíme vám, proč svého rozhodnutí nebudete litovat.

1. Dřevo je přírodní a ekologické

K největším výhodám dřevěných oken patří jejich přirozeně přírodní vzhled. I plastová okna jsou sice k mání v dekoru imitujícím klasické nebo exotické dřeviny, ale originál vypadá vždy lépe. Jedinečná struktura dřeva je zkrátka nenapodobitelná.

Dřevo dokáže navodit příjemnou atmosféru a je ekologické. Pokud vám záleží na životním prostředí, jistě oceníte fakt, že výroba dřevěných oken může být až 6 krát méně náročná na energii než výroba plastových oken.

Tip na článek:  Aktuální trendy ze světa krbů a krbových kamen: Nechte se inspirovat!
inspiracenabydleni-cz_oknoplastik_cz_01
5 největších výhod dřevěných euro oken

2. Dlouhá životnost

K charakteristickým vlastnostem dřevěných eurooken patří vysoká životnost. Pořídíte-li si okna ze dřeva, vydrží vám podstatně déle než plastová okna. Samozřejmě za předpokladu dodržování údržby doporučené výrobcem.

Za zmínku stojí také nadstandardní požární bezpečnost. Euro okna mají nízký koeficient tepelné vodivosti a kvalitní izolační vrstvu, což výrazně zpomaluje hoření do hloubky.

3. Perfektní izolace

Dřevěná euro okna mají výtečné tepelné a zvukové izolační vlastnosti. Hodnota zvukové izolace dosahuje až 50 dB a řadí se do jedné z nejvyšších tříd.

inspiracenabydleni-cz_oknoplastik_cz_02
Profil dřevěného eurookna IV 68 a termookna IV 84

4. Možnost opravy a renovace

Zatímco s poškozením plastových oken si svépomocí neporadíte, dřevěná okna můžete průběžně opravovat. Pravidelná údržba není náročná a pro šikovného kutila nepředstavuje problém ani celková renovace. Budete-li se o okna starat, vydrží vám v původním stavu po celý život.

5. Tvarová stálost

Velkou předností eurooken je tvarová stabilita. Nižší hmotnost umožňuje výrobu oken větších rozměrů, posuvných portálů a prosklených stěn. Pro výrobce nepředstavují problém ani atypická okna, která by z plastových profilů vyrobit nešla.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *