Teploty stoupají, jak vybrat domácí klimatizaci?

Teploty stoupají, jak vybrat domácí klimatizaci?
Teploty stoupají, jak vybrat domácí klimatizaci?

Snášíte špatně horké letní dny nebo sychravá podzimní rána? Klimatizace vám může od všeho pomoci. Moderní klimatizace dokáží nejen vzduch příjemné ochladit, ale také ho ohřát, zbavit ho vlhkosti nebo ho ionizovat. Jak si vybrat ze široké nabídky klimatizací vám poradíme v následujícím článku.

Co vše můžete od klimatizace získat?

Pod pojmem klimatizace se dávno neskrývá velká bílá nevzhledná krabice, která hučí, žere hodně energie a vzduch pouze ochladí. Moderní klimatizace jako jsou klimatizace Sincalir, dokáží mnohem více a navíc jsou dokonalým designovým doplňkem domácnosti. Ochlazení vzduchu v dnešní době už nestačí.

Klimatizace napomáhají celkově zvyšovat příjemné prostředí domova a postarají se o zdravé vnitřní prostředí. Díky tomu že udržují v bytě stále stejné klimatické podmínky, tedy optimální teplotu a vlhkost. Tím se zabrání vzniku plísní a vzduch je zbaven nečistot.

Dokonalé prostředí pro alergiky

Ideálním příkladem jsou klimatizace Samsung, které nabízejí moderní design, maximální výkon a dlouhou životnost. Dokáží vzduch zbavit škodlivých alergenů, bakterií a virů. Díky tomu vytvoří zdravé prostředí i v bytech, kde žijí alergici, astmatici nebo citliví jedinci.

Klimatizace pro byt a malý dům

Odborníci ne klimatizace doporučují pro byty a malé domy jako nejvhodnější řešení nástěnné klimatizace. Nabízejí výborný poměr cena, výkon, obsluha. Nástěnné klimatizace se se dají sehnat za nízkou pořizovací cenu a mají snadnou instalaci i obsluhu.

Klimatizace pro větší dům

V případě většího nebo rodinného domu přichází v úvahu praktické kazetové klimatizace, které se montují přímo pod strop a jedna venkovní jednotka dokáže obsloužit i několik místností najednou. takové klimatizace jsou náročnější na instalaci a údržbu, ale a s tím vám poradí každý výrobce nebo prodávající.

Tip na článek:  Koberec do dětského pokoje patří – sáhněte po tom správném!

Podle čeho klimatizaci vybírat?

Trh s klimatizacemi je opravdu široký a výběr tak není jednoduchý. Nejlepším řešením je vyhledat odborníka na klimatizace, kterému sdělí veškeré své požadavky jako je cena, funkce, velikost, provedení. Na základě toho se pak vybírá typ a výkon klimatizace.

Klíčovým parametrem je tak výkon klimatizace. Obecně platí, že čím je větší místnost nebo prostor, tím y měl být vyšší výkon. Velmi často se ovšem stává, že jsou klimatizace buď příliš slabé a místnost neochladí nebo jsou příliš výkonné a nemohou využít svůj potenciál.

Výkon musí být také vybírán v závislosti na počtu spotřebičů v místnost. Například lednička, televize, pračka výrazně místnost oteplují a je tak potřeba zvolit vyšší výkon klimatizace. Stejný zřetel musí být brán na velká okna nebo balkón či terasu.

Sledujte následující parametry

  • hlučnost
  • chladicí výkon
  • průtok vzduchu
  • energetickou třídu
  • způsob a možnost proudění vzduchu
  • přídavné funkce (čištění vzduchu, ionizace vzduchu, ohřev vzduchu atd.)

Příležitostní ochlazení nebo přitopení

Pokud víte, že vám jde pouze o ochlazení během horkých letních dní, vyplatí se vám více mobilní klimatizace. Mobilní, jinak přenosné klimatizace jsou cenově nejpřijatelnější, jsou vybavené kolečky a je možné s nimi manipulovat dle libosti.

Poté co se vybere místnost je potřeba klimatizaci ukotvit pomocí hadice, která slouží k odvodu teplého vzduchu ven z místnosti. Ideální je hadici vyvést ven otvorem ve zdi, aby do místnosti neunikal teplý vzduch z venku.

Výběr klimatizace není jednoduchý, a proto doporučuje se obrátit na odborníky, kteří vám pomohou nejen s výběrem, ale pomohou vám i s její instalací, pravidelnou údržbou a servisem.

Teploty stoupají, jak vybrat domácí klimatizaci?
Teploty stoupají, jak vybrat domácí klimatizaci?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *