Vybíráme podlahu do bytu

PVC podlaha
PVC podlaha

Nejde jenom o celkový vzhled interiéru, ale jde také o účelnost. Když vybíráme podlahu do bytu nebo domu, musíme se zaměřit kromě estetiky také na to, co od podlahy do budoucna očekáváme. Podlaha je přeci základ pro kvalitní a spokojené bydlení. Nemusíte mít strach, že za podlahu utratíte veškerý rozpočet na zařízení bytu. Jde to i jinak, než se pohybovat v horentních sumách za dřevo a dlaždice.

První rozhodování
Vaším prvním krokem, než se rozhodnete pro určitý typ podlahy, je rozdělení bytu na jednotlivé místnosti. Je rozdíl, po čem budete šlapat každou chvíli v kuchyni a po čem budete přecházet v ložnici cestou do postele. Často využívané místnosti, jako právě například kuchyně nebo dětský pokoj s hernou, si zaslouží opravdu kvalitní podlahový materiál.

Favorit mezi podlahami
V dnešní době poráží klasické dřevěné a v mnoha ohledech i laminátové podlahy. O čem je řeč? O vinylových podlahách. Dokázal si totiž od svých konkurentů vzít jen to nejlepší. Od snadné pokládky přes údržbu až po velkou odolnost. Stejně tak nabízí široké rozmezí různých vzhledů – recyklované dřevo, kámen nebo korek? Jak je libo! Nejvíce oblíbené jsou tyto vlastnosti:

  • snadná pokládka a ještě snadnější údržba
  • odolnost vůči vodě a oděru, vysoká životnost
  • vhodnost pro podlahové vytápění
  • schopnost přebrat jakýkoliv vzor, barvu nebo imitaci

Další varianty
Stupeň vítězů má vždy tři schůdky. Není proto na místě odsouvat laminátovou podlahu mezi absolutně poražené. I když není tak esteticky atraktivní jako vinyl, jistě dokáže najít své příznivce. I přes pár nelichotivých vlastností má totiž také ona několik výhod:

  • nižší pořizovací náklady
  • snadná pokládka
Tip na článek:  Nenahraditelný pomocník - sněhové frézy

O laminátu se říká, že není příliš odolný proti poškození. Proto je důležité se zaměřit na dva faktory, odolnost při zatížení a tzv. hodnotu oděru. Od této dvojice se pak odvíjí celková kvalita laminátové podlahy.

PVC podlahy nebo vinyl?
Říkáte si, jaký je v tom rozdíl? A je v tom vůbec nějaký? PVC a vinyl je prakticky to samé. PVC je zkratkou polyvinylchloridu, je to tzv. měkčený vinyl. Obecně se tedy dá říci, že vinylová podlaha je vhodnější do více namáhaných prostor, protože je odolnější. V bytech a místnostech, kde se chceme cítit pohodlně, jsou lepším společníkem PVC podlahy, protože jsou měkčí a teplejší. A mají i další plusy:

  • vysoká životnost a odolnost
  • variabilnost vzhledu, podoba různých materiálů, barev a vzorů
  • možnost koupě různých rozměrů

Ukázali jsme vám tři typy podlah, které dokážou být pěkným základem interiéru a které dovedou zútulnit byt podle vašich představ. Takže pokud si z nějakého důvodu nemůžete nebo nechcete dovolit dřevěnou podlahu, dlažbu nebo jiné krytiny, zůstaňte v okruhu vinylu, laminátu nebo PVC.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *