Ekologické topení s dřevěnými briketami

Ekologické topení s dřevěnými briketami
moses / Pixabay

Vždy, když se ochladí, každý z nás řeší topení, každý z nás si klade otázku, zdali je výhodnější topit dřevem, uhlím či plynem. V současnosti však nejvýhodnější možnost představují dřevěné brikety. Dřevěné brikety jsou totiž výhřevné, ekologické, ekonomické a navíc jejich uskladnění nezabere tolik prostoru jako jiná topiva a stejně tak manipulace s nimi je velmi jednoduchá. Otázkou tedy není, s jakým topivem vyhřívat byt či dům, ale s jakými druhy briket se můžete na trhu potkat.

Topení s dřevěnými briketami poskytuje oproti jiným topivům mnohé výhody. Nejenže jsou brikety ekonomičtější, protože jsou výhřevnější a při zaplnění kotle jich potřebujete méně, neboť dřevěné brikety teplem narůstají. Brikety jsou navíc i velmi ekologické a skladné. Na trhu se můžete setkat s různými typy briket, o kterých se pobavíme v následujícím článku.

Bukové brikety

Bukové brikety jsou vyráběny ze 100 % bukového dřeva, nejsou do nich přimíchávány žádné příměsi či pojiva. Díky nízké vlhkosti jsou velmi výhřevné a jsou tak vhodné k topení jak v kotlích, tak i v kamnech nebo krbech.

Tip na článek:  Jak vybrat úklidovou firmu v Praze?

Bukové salonky

Dalším typem jsou bukové salonky, které jsou vyrobené ze 100 % bukového dřeva. Kombinace slisování a kvalitní dřevní hmoty zajišťuje delší dobu hoření, při které navíc vzniká jen minimální množství popela. Této typ briket navíc ohořívá po celé ploše, a tak je jejich používání velmi ekonomické.

Válcové brikety z listnatých dřevin

Tyto brikety jsou tvořeny dřevní hmotou, která je zastoupena jak listnatými, tak jehličnatými dřevinami, to v poměru 85% ku 15%. Díky maximálnímu slisování je zaručena extrémně vysoká výhřevnost a také delší doba hoření.

Dřevěné válcové brikety PUK

Kvalitní dřevěné brikety PUK jsou vyrobené ze smrkových a borovicových hoblin a hodí se do kotlů na tuhá paliva, krbů a kamen. Brikety PUK jsou ekonomickým řešením kvalitního topení i při vytápění rekreačních budov.

Na trhu se můžete dále setkat s bukovými salonkami RUF, válcovými briketami ze smrku a borovice či válcovými smrkovými briketami s dírou. Pokud navíc dbáte na úspory, není nic jednoduššího, než využít akce na dřevěné brikety.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *