K čemu se mohou na zahradě hodit fóliovníky?

28909-1298988015-bigVětšina zahrádkářů se samozřejmě snaží, aby jejich úroda byla co nejlepší. Vliv na to už dávno nemá jenom kvalita půdy, jelikož roli hrají také hnojiva, popřípadě celkové prostředí. A to správné mohou vytvořit také fóliovníky. Ty jsou oblíbenou alternativou v případě, kdy se rozhodujeme mezi sortimentem, kterým jsou skleníky a foliovníky. Hledáme-li levnější a variabilnější řešení, je foliovník lepší volbou. Pojďme se tedy podívat na to, na co všechno se vlastně mohou využívat.

Fóliovníky může sloužit i jako alternativa pařeniště

V dnešní době není žádným problémem pořídit si i skutečně malé varianty. Pokud tedy hledáme pařeniště foliovníky na zahradu, je to právě ona malá varianta, která se hodí nejvíce. Díky tomu lze konkrétní fóliovník využít k tomu, abychom tak předpěstovali některé druhy rostlin. A to z toho důvodu, že je chceme ochránit před okolním počasím, nebo také z toho důvodu, že zkrátka jenom začínáme zasévat dříve, což samozřejmě vyžaduje vytvoření teplejšího a mnohdy také vlhčího prostředí. A v tomto směru nám prodej fóliovníků zaručeně vyjde vstříc.

Tip na článek:  Nevíte si rady s návrhem zahrady? Spolehněte se na profesionály v oboru

Ideálním, pokud chceme pěstovat určitý druh zeleniny

Velkou výhodou současný sortiment má i v tom, že nabídne také varianty určené výhradně pro jeden jediný druh zeleniny. Příkladem může být fóliovník na rajčata, který určitě také spadá mezi levné fóliovníky, které můžeme na naší zahradě bez obav využívat. A to s jistotou toho, že jejich velikost, tvar, ale také vnitřní konstrukce je uzpůsobena právě této zelenině. A díky teplu a vlhku tak můžeme čekat mnohem lepší úrodu, než na klasickém záhoně.

Jako alternativa ke skleníku

Poslední možností využití je samozřejmě klasická alternativa ke skleníku. Ten totiž může zahradní fóliovník dokonale nahradit, a to co do velikosti, tak podmínek, které se uvnitř něho dají vytvořit. Pouze je třeba myslet na to, že klasický polykarbonátový skleník má v tomto směru více pozitivních vlastností z hlediska odolnosti. Oproti tomu fóliovníky jsou jednodušší jak na samotnou konstrukci, tak na případnou budoucí manipulaci.

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *