Chcete vlastní fóliovník? Ještě není pozdě!

Alexas_Fotos / Pixabay

Fóliovníky jsou neocenitelnými pomocníky každého zahrádkáře. Rozmary letního počasí a především pak bouřky, jim ale příliš nesvědčí. Když taková pohroma dorazí i na vaši zahrádku, máte dvě možnosti: buď provedete rychlou a levnou rekonstrukci původního fóliovníku, nebo si pořídíte zbrusu nový.

Pevná konstrukce si vystačí s kvalitní fólií

Jestliže je váš fóliovník postaven opravdu bytelně, nečeká vás téměř žádná práce. Konstrukce se jednoduše potáhne jednoduchou nebo dvojitou fólií (nejlépe nafukovanou, kvůli lepší akumulaci tepla), přidá se boční rolovací ventilace, a je hotovo. U opravdu velkých fóliovníků je vhodné pořídit ještě čelo se šoupacími vraty, případně boční a hřebenovou ventilaci. Nejde o nic složitého – za pár hodin máte hotovo.

Kvalitní fóliovníky pro amatéry i profesionály

V případě většího poškození už to bez nákupu nového fóliovníku nepůjde. Ty skutečně kvalitní nabízí společnost Konstrukce Schwarz. Vybrat si lze z mnoha typů:

 • rovnoboké fóliovníky
 • fóliovníky s oblými boky
 • levné fóliovníky
 • fóliovníky víceloďové
Tip na článek:  Spojte krásné s užitečným 1

Základní rozdělení fóliovníků je jednoduché. Pokud je vaším cílem především maximální využití vnitřní plochy, nenáročná montáž a celková robustnost konstrukce, vsaďte na rovnoboké fóliovníky. A jde-li vám spíše o estetický dojem a maximálně účinné odvětrávání, budou pro vás ideální modely s oblými boky.

Stavbu většiny modelů zvládnete svépomocí, ale v případě potřeby k vám rádi přijedou odborně vyškolení pracovníci a se vším vám pomohou.

Osvědčené vybavení pro vaši zahradu

Svou zahradu však můžete pod taktovkou společnosti konstrukce Schwarz dovybavit i dalším příslušenstvím. V nabídce jsou například seníky, dešťové kryty, skladové haly nebo venkovní mostové závlahy. Je možné pořídit i komplexní sadu příslušenství. Skladové haly tak mohou poskytnout ještě komfortnější podmínky díky teplovzdušným kotlům, a fóliovníky se stanou ještě praktičtějšími díky meteostanicím a zahradnickým stolům. Je jen na vás, jakou variantu zvolíte, aby byla vaše spokojenost maximální.

Jeden myslel na “Chcete vlastní fóliovník? Ještě není pozdě!

 • 22.10.2017 (6.10)
  Trvalý odkaz

  Fóliovník můžu jen doporučit. Sice jsem se na něj napřed díval skrze prsty po tom, co jsem si pamatoval ze starších dob. Ale pak jsem si ho koupil tady: http://i-market.cz/99-foliovniky-a-skleniky a musím říct, že jsem moc spokojený. Byl postavený za chvilku a fólie je po 3 letech skoro jako nová- jen mírně zežloutla, ale to vlastně není ničemu na škodu.

  Reagovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *