Moderní trendy do každého obýváku

Aenigmatis-3D / Pixabay

Chcete svůj obývací pokoj zařídit moderně a v souladu s aktuální módní vlnou, ale nevíte, jak na to? Prozradíme vám několik tipů, se kterými zaručeně nešlápnete vedle. Společně se podíváme na celkové rozvržení místnosti i na detaily v podobě výběru té nejlepší sedačky.

Rohové sedačky se nemusí krčit v koutě

Rohová sedačka se v hledáčku milovníků pohodlí objevuje stále častěji. Zkušení bytoví designéři však, pokud to jen trochu jde, volí natočení její rohové části do prostoru. Tato poloha odhalí mnohdy opomíjená „záda“ pohovky nebo sedačky, což skýtá skvělou příležitost k vytvoření praktického příručního prostoru, spočívajícího v dlouhé poličce nebo nízké skříňce. Toto rozvržení zároveň jednoduše oddělí odpočinkovou část obývacího pokoje od okolí.

Ergonomie a funkčnost na prvním místě

Pohled na tvrdé a nízké opěradlové části moderních sedaček musí odradit každého milovníka pohodlí. Velké a měkké polštáře, které slouží právě pro kompenzaci tohoto neduhu, jsou však v konečném výsledku mnohem lepším řešením. Lze je totiž přizpůsobit doslova na míru. Sedací souprava se tak snadno změní v pohodlný otoman nebo přímo útulné místo na spaní. V kombinaci s hlubokým sedem jde o jasnou volbu.

Tip na článek:  Domácí pracovna

Křeslo jako výjimečný solitér

Ty tam jsou také doby, kdy spolu sedačka, křesla a taburetky tvořily jednotný celek vyvedený ve stejném materiálu, barvě i vzoru. Moderní sedací souprava 3+2+1 se kombinace stylů nebojí. Zvláště křesla bývají často pořizována v naprosto odlišném duchu než celý zbytek místnosti. V minimalisticky zařízeném obýváku se tak klidně může vyjímat květované křeslo po babičce a jednoduchý moderní interiér zase oživí pohodlné křesílko s ethno kožešinou. Jde jen o to se nebát a dát šanci i netradičním nápadům.

Náš tip: Spoustu inspirace můžete najít v e-shopu Lumax-nabytek.cz. Kolekce nábytku zde čerpají to nejlepší z aktuálních trendů, aniž by se jim slepě podřizovaly na úkor pohodlí a praktičnosti. Tady zkrátka vždy najdete přesně to, co potřebujete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *