Máte malý byt? Osvojte si jednoduché triky, které šetří místo!

PIRO4D / Pixabay

Ať už zařizujete svou první domácnost nebo zkrátka potřebujete přizpůsobit své bydlení nárokům stále se rozrůstající rodiny, určitě se vám budou hodit praktické rady a vychytávky od na slovo vzatých odborníků. Tady jsou.

Obývací pokoj – jak ho nepřeplnit?

Také se držíte pravidla, které malé obývací pokoje odívá pouze do bílé barvy opticky zvětšující prostor? To ale není třeba. Vybrat si můžete jakoukoliv barvu, jen je třeba dodržet následující pravidla:

  • barevně zvýrazněná by měla být pouze jedna nebo dvě stěny místnosti
  • na stěnu nanášíme jednotlivé odstíny barvy od světlé až po nejtmavší

Základ tohoto triku je prostý: světlé odstíny opticky místnost zvětší, zatímco ty sytější budou přirozeně upozaděny. Efekt tedy bude stejný jako v případě bílého monolitu ovšem s mnohem veselejším potenciálem.

Sebelepší výmalbu však může pokazit špatně zvolený nábytek. Vyhněte se velkým obývacím stěnám sahajícím od podlahy až ke stropu. Malý prostor potřebuje spíše nízké prvky nejlépe světlé barvy. Vysoké skříně nahraďte policovými systémy a televizi spíš než na speciální stolek zavěste na praktický držák. Budete překvapeni, jak váš obývací pokoj rázem prokoukne!

Tip na článek:  Díky posuvným dveřím ušetříte prostor

Spokojený spánek v malém pokojíčku

Komfortní uložení více spáčů bývá pro dětské pokoje často neřešitelný problém. U pokojíčků s velmi vysokým stropem snadno vyřeší situaci praktické palandy. Vzdálenost mezi matrací a stropem by však měla být alespoň 100 centimetrů, jinak hrozí že dítě bude během spánku dýchat příliš teplý a vydýchaný vzduch.

Řešením mohou být postele umístěné do tvaru L ideálně s mimoúrovňovým překryvem v oblasti nohou. A co studentské pokoje? Ty si přímo říkají o úsporné vyklápěcí postele nebo rozkládací křesla (vždy však s kvalitní matrací!). Neobíhejte pracně obchody s nábytkem a raději si nechte zdarma vypracovat vizualizaci všech dostupných řešení na stránkách Nábytek-max.cz. Možná tak narazíte na možnosti, nad kterými jste dosud ani nepřemýšleli!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *