Kouzlo zahradního nábytku – jak ho znásobit?

andreas160578 / Pixabay

Zahrada je oázou klidu ale může se stát také tvárnou hrnčířskou hlínou, ve které se zhmotní všechny naše představy. Její styl bychom měli přizpůsobit zejména architektuře obytného domu s přihlédnutím k osobnímu naturelu. Cílem je, aby celý prostor působil dojmem kompaktního celku.

Zahradu netvoří jen uklidňující zeleň a pestrobarevné květy. I když je lákavé se čas od času uvelebit na trávníku, posezení na lavičce nebo lenošení na pohodlném lehátku je přece jenom komfortnější. Přesto může být zahradní nábytek skutečným kamenem úrazu v estetice zahrady.

Když nakupují oči, ale mozek spí

Originálně ztvárněná židle anebo exoticky vyhlížející posezení s množstvím nevšedních detailů nás dokáže při návštěvě prodejny doopravdy zaujmout a my pak okouzleni jejich vzhledem okamžitě vytáhneme peněženku. Někdy však takový nákup nedomyslíme úplně do důsledků. Co se stane, když zvolený nábytek vůbec nezapadne do našeho typu zahrady? Naštěstí nemusí být ještě vše ztraceno.

Tip na článek:  Tepelná čerpadla patří k velice efektivním zdrojům energie

Dva rozdílné světy na jedné zahradě

Pokud máte u domu terasu, bude pomoc snadná. Nábytek jednoduše umístěte přímo tam a od zbytku zahrady ho opticky oddělte rafinovaně zvolenými detaily. Dýchá vaše zahrada časy dávno minulými? Pak na terasu přikupte třeba minimalisty pojatý zahradní slunečník, moderní kovové květináče a ozdobnou plastiku z galerie současného umění.

Nebo si vytvořte klidné a tiché posezení od zbytku zahrady oddělené třeba střechou zahradního altánku, nízkým plůtkem či rafinovaně zvolenou geometrií záhonů. Tady můžete být svým vlastním pánem bez ohledu na okolí. Uprostřed exotické zeleně si tak bez obav vykouzlíte třeba nostalgický retro ostrůvek s křiklavě vyvedenými polstry na zahradní nábytek, plastovými květináči    a roztomile kýčovitým zahradním trpaslíkem, kterého jste tak milovali na prázdninách u babičky.

Ať už jsou vaše plány jakékoli, díky široké nabídce na Dopplershop.cz z nich nemusíte slevit ani o milimetr. Chtějte vysokou kvalitu podpořenou léty zkušeností za příznivé ceny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *