Vinylové tapety umí víc, než jen dekorovat stěnu

Hledáte moderní vizáž pro své stěny, ale nechcete jen čistou dekoraci? Pak vyzkoušejte vinylové tapety. Nabízí totiž celou řadu funkcí a jako bonus zvládne jejich aplikaci i absolutní začátečník.

Vinylová tapeta dokáže už na první pohled zaujmout svým vzhledem. A to zejména ve své moderní verzi. Ty nejlepší tapety jsou totiž „prodyšné“. To znamená, že je jejich vrchní vrstva tvořena nejjemnějším mikroporézním plastem, zatímco důležitý spodní podklad tvoří papír nebo netkaná textilie.

Co všechno umí vinylové tapety

Jestliže sháníte samolepicí tapety, kterým nevadí ani zvýšená vzdušná vlhkost, pak jste na správném místě. Pokud si navíc pořídíte kousky pěnové nebo reliéfní, dokážete s jejich pomocí skrýt i drobné nerovnosti na stěnách. Ale pozor, pokud zvolíte sítotisk, tak ten je naopak zvýrazní.

Zeď je třeba trochu připravit

Jakmile zvolíte vhodný vzor obyčejné tapety či fototapety na zeď (jednoduše zařízené místnosti si mohou dovolit výraznější vzory a naopak), pusťte se do jejich aplikace. Tu musíte začít tou správnou přípravou stěny.

Tip na článek:  Soupravy a sedací soupravy, které si můžete navrhnout podle svého přání

Dbejte na to, aby byl její povrch zarovnaný, bez prasklin a drážek. Pokud možno také zeď očistěte od starého nátěru nebo tapety. Abyste se jí zbavili, musíte stěnu navlhčit a důkladně vyčistit špachtlí.

Pamatujte si, že vinylové tapety se vždy lepí pouze na suchou a rovnou stěnu. Doporučujeme také její ošetření fungicidními přípravky, které zabrání vzniku plísní a hub pod tapetou. Toto opatření je opravdu důležité a nemělo by se ignorovat.

Další šikovné tipy

A aby byl výsledek dokonalý, doporučujeme tapetu v interiéru vždy lepit bez nadměrného vytápění,  s vypnutou klimatizací a zavřenými okny. A jak ji sladit se zbytkem interiéru? Samotné tapetování  je pouze prvním krokem. Následně vezměte vzor tapety a zopakujte ho na jiných předmětech, může jít, třeba o polštáře, korkové podložky apod. A kde si svou novou tapetu vybrat? Doporučujeme e-shop Tapeta-dekorace.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *