Jak na výběr rohové sedačky od A do Zet

Jak na výběr rohové sedačky od A do Zet
Jak na výběr rohové sedačky od A do Zet

Obývací pokoj je srdcem každého domu, trávíme zde svůj volný čas i společné chvíle se svými nejbližšími. Musí splňovat mnoho funkcí, od relaxační až po společenskou. A právě proto se neobejde bez skutečně dobré sedačky.

Mezi nejoblíbenější sedací soupravy aktuálně patří ty rohové, dokáží totiž rozdělit interiér hned na několik užitkových zón. Bez obtíží se vejdou i do malých obývacích pokojů, pokud je umístíte do velkého prostoru, zcela přirozeně v ní zaujmou dominantní pozici. Snadno rozdělí obývák do několika samostatných zón, takže pracovní koutek nebo odpočinkový prostor s polštáři zcela přirozeně zapadnou do aktuálního konceptu, který jste svému srdci domova dali.

Když potřebujete místo na občasné přespání

Ale nejde jen o samotné posezení. Rohové sedací soupravy se skvěle hodí pro chvíle, kdy potřebujte někde uložit kamarády nebo návštěvu na noc. I ty nejjednodušší modely v sobě ukrývají praktické rozkládací lůžko zajišťující komfortní spánek.

Šikovné úložné prostory

Rohová část pak obvykle obsahuje i úložný prostor, takže třeba povlečení nebo peřiny pro nečekanou návštěvu nebudete muset pracně hledat v peřiňáku, ale vejdou se sem i sezónní věci, knížky a časopisy a mnoho dalších nezbytností. A díky moderním otevíracím systémům si s manipulací poradí i dítě.

Jakou funkci bude vaše rohová sedací souprava mít?

Možnost výběru levého či pravého rohu by měla být pro rohovou sedačku samozřejmostí, ale stejně důležitá je i správná velikost. Rozmyslete si, kolik lidí ji bude pravidelně používat, příliš ji naddimenzovat je zbytečné, pro občasné návštěvy se stejně dobře hodí dokoupené taburety či třeba sedací pytle.

Tip na článek:  Rady a tipy jak vybrat paletový vozík

Vybírejte i podle funkce, kterou bude váš nový kus nábytku plnit. Sedačka určená zejména pro relaxaci potřebuje širší sedáky, na které se pohodlně uložíte i bez jejich rozložení. Naopak model kladoucí důraz zejména na společenské aktivity vyžaduje spíše polohovatelné opěrky nebo volitelně polohovatelné polštáře, které lze v případě potřeby i zcela odstranit.

Udělejte si jasno v materiálech

Kůže anebo látková klasika? Jednoznačná odpověď při výběru nové moderní rohové sedací soupravy bohužel neexistuje, každý materiál má svá pro i proti.

Kůže je jednoznačně nadčasová a vypadá skvěle v každém interiéru, potěší vás delší životností, je vhodná i pro alergiky a odolá i útokům dětí nebo domácích mazlíčků. Je však nutné vyhradit si čas na její údržbu a neobejdete se bez vyšší vstupní investice. Chtít totiž musíte kůži hloubkově probarvenou, nikoli tu s povrchovým nástřikem či dokonce ekokůži či koženku. Šetřit na kvalitě se v případě kůže rozhodně nevyplácí.

Textilní sedací soupravy nabízejí širokou paletu barev a vzorů, a pokud si připlatíte za voděodolný materiál, budou se i snadno čistit. Přesto se však nevyhnou zvýšenému usazování prachu a nečistot hluboko ve vláknech, odkud je jen stěží vyčistíte.

A kde novou sedací soupravu koupit? Ideální je nákup v kamenném obhodě, při výběru přes internet se poohlížejte pouze po nábytku skladem, který se nepotýká s dlouhými dodací lhůtami a dalšími nepříjemnostmi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *