Pracovní koutek v obýváku anebo v samostatné místnosti?

Každý, kdo má tu možnost pracovat z domova, brzy rychle zjistí, že celodenní sezení s počítačem na klíně na pohovce, vám zničí záda více než sezení na pracovním křesle. Koho by ale občas nelákalo posadit se s počítačem na gauč a vyřešit v pohodlí pracovní problém, nad kterým bádal několik dní. V pohodlí domova se lépe přemýšlí, ale chce to disciplínu.

Pracovní kout. Kam a jak velký?

Pokud nemáte prostoru nazbyt, je jasné, že si pro pracovní koutek budete muset ukousnout část obývacího pokoje. Pokud máte možnost mít oddělenou místnost, je to ideální. Pomůže vám to lépe oddělit práci od zábavy a bude pro vás snazší se soustředit a produktivně pracovat. V místnosti či její části vyhrazené pro práci dbejte na to, aby byl nábytek pohodlný, ale zároveň ergonomický. Skvělá je nastavitelná židle a stůl, dostatečné osvětlení a vestavěné police nebo skříně.

Nezapomínejte na relaxaci

I v pracovně by mělo být místo na odpočinek. Malá sedací souprava anebo křeslo by měly být samozřejmostí. Vždy totiž budete potřebovat chvilku na relaxaci u kávy, kterou rádi strávíte jinde než v pracovním křesle. Při výběru sedací soupravy do pracovny volte spíše menší modely s dostatečně pevným podsedákem. Úložný prostor v tomto případě řešit nemusíte. V případě, že budujete pracovní kout v obýváku, tato starost vám odpadá. Jako útočiště pro chvilky, kdy si budete chtít dopřát pauzu, skvěle poslouží sedačka či křeslo, které jsou součástí vaší sedací sestavy. Jen si dejte pozor, aby se kvůli pohodlí vaše chvíle strávené relaxací neustále neprodlužovaly a neubíraly vám čas na práci.

Tip na článek:  Stylový obývací pokoj můžete mít i vy

Organizace prostoru

Prostor určený k práci by měl být funkční a uspořádaný. Přizpůsobte police a úložné jednotky tak, aby dokonale zapadly do vybraného rohu nebo místnosti, protože mohou pomoci uvolnit cenný prostor na podlaze. Nezapomeňte také na výzdobu svého nového pracovního koutku nebo pracovny. Vybrat můžete zajímavé obrazy, které vás motivují, přidejte vázu naplněnou květinami, zavěste na stěny světla a kupte si zajímavý koberec. Všechny tyto prvky pomohou vytvořit vřelou atmosféru, která podpoří vaši produktivitu. A to je přece právě ten důvod, kvůli němuž si doma pracovnu budujete.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *